Velo3D و Praxair پودر فلز پرینت سه بعدی را استانداردسازی می‌کنند

گامی در جهت آسان سازی ساخت افزایشی

همکاری Velo3D و Praxair جهت ایجاد یک استاندارد یکتا در تامین پودر فلز پرینت سه بعدی کلید خورد.

کمپانی فعال در پرینت سه بعدی فلزی؛ Velo3D با Praxair Surface Technologies یا PST اعلام همکاری کرد. این کمپانی تولیدکننده بزرگ راهکارهای آلیاژی مرغوب برای بخش‌های هوافضا و انرژی است. حال این دو شرکت جهت توسعه استاندارد و پارامترهای فرآیند برای متریال‌های جدید با یکدیگر وارد همکاری شده‌اند.

Velo3D و Praxair پودر فلز پرینت سه بعدی را استانداردسازی می‌کنند
قطعه ساخته شده با پرینت سه بعدی فلزی توسط Velo3D

این همکاری منجر به رخ دادن این اتفاق خواهد شد: Velo3D پارامترهایی برای آلیاژهای جدید با پودرهای TruForm کمپانی Praxair توسعه خواهد داد تا در راهکار ساخت افزایشی ذوب لیزری Sapphire System این کمپانی به کار گرفته شود. پودرهای  ۷۱۸ و ۶۴ TruForm پراکسیر تا بحال برای این سیستم تایید شده‌اند و مراحل بعدی را طی می‌کنند. PST نیز به عنوان تامین کننده‌ی پودری تایید شده برای مجموعه پارامتر راهکارهای ساخت افزایشی Velo3D برگزیده می‌شود.

Andy Shives، مدیر کسب و کار ساخت افزایشی در PST گفت:

PST مدام به دنبال راه‌هایی برای کمک به گسترش تعداد کاربردهایی که در ساخت افزایشی فلزی قرار می‌گیرند، می‌باشد. Velo3D نیز کمپانی بزرگی برای همکاری در این جهت است. تکنولوژی Velo3D امکان ساخت هندسه‌های پیچیده را داده که به سبب آن فرصت‌های جدید برای فرایند ساخت افزایشی در گستره‌ی بزرگی از کاربردها را فراهم می‌کند.

Velo3D محصول Sapphire System خود را در تابستان گذشته بر مبنای تکنولوژی Intelligent Fusion و نرم افزار آماده سازی پرینت Flow عرضه کرد. این کمپانی ساکن در کالیفرنیا می‌گوید ایجاد تاییدیه از تامین کنندگان اصلی پودر در بازار به مشتریان امکان خرید مستقیم پودر بصورت مستقیم از یک تامین کننده را می‌دهد. پودری که قبلا عملکرد خود را در این ماشین بخصوص به نمایش گذاشته است.

Shives در ادامه گفت:

ما تمرکزی خاص بر روی پیشروی در بحث پودر و تکنولوژی اتومازیسیون داریم و این کار به یاری تمرکز Velo3D بر توسعه‌ی فرآیند بستر پودری فلزی انجام خواهد شد. هر دو کمپانی تلاش‌های یکدیگر حول محور فرآیند و کنترل کیفیت را پشتیبانی می‌کنند. این کار برای سازگاری با ساخت افزایشی فلزی حیاتی است و ما به دنبال آنیم تا این دستاورد را با هم به نتیجه برسانیم.

PST که زیرشاخه کمپانی صنعتی Praxair است، بازاریابی پودر کروی و مرغوب تیتانیوم برای استفاده در پرینت سه بعدی هوافضا، خودروسازی، صنایع و بازارهای پزشکی را در سال ۲۰۱۵ شروع کرد. این کمپانی حالا خطی کامل از پودرهای فلزی برای ساخت افزایشی شامل کبالت، مس، آهن، نیکل و آلیاژهای تیتانیومی را تامین می‌کند.

Stefan Zschiegner مدیر ارشد محصول و بازاریابی در Velo3D گفت:

Velo3D با هدف توانمندیسازی کاربران جهت ساخت هر طرح و هندسه‌ای که به ذهنشان می‌رسید ایجاد شد. Praxair یک ارائه کننده راهکار آلیاژی مطمئن بوده و در عین حال یک همکار هدفمند برای استانداردهای سختگیرانه Velo3D در بحث کیفیت پودرهای فلزی. ما با هم، سازگاری برای ساخت افزایشی را رهبری می‌کنیم.

برای خواندن مطلب اصلی در خصوص همکاری Velo3D و Praxair جهت استاندارسازی پودر فلز پرینت سه بعدی، اینجا را کلیک کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
1
سلام.
چطور میتونیم کمکتون کنیم!
Powered by