ساخت بزرگترین پهپاد تیتانیومی به کمک پرینت سه بعدی توسط Titomic

پرواز بک پرنده‌ی بزرگ تیتانیومی در آسمان

اخیراً بزگترین پهپاد تیتانیومی در جهان به روش پرینت سه بعدی ساخته است. این کار توسط شرکت Titomic انجام شده که از پتنت اختصاصی خود بهره می‌برد.

شرکت Titomic، تولیدکننده‌ی استرالیایی پرینترهای سه بعدی فلزی است که اخیراً از یک پهپاد تیتانیومی ساخته شده به روش پرینت سه بعدی رونمایی کرده است. طبق ادعای این کمپانی، پهپاد یاد شده بزرگترین در نوع خود در بازار بوده و قطر آن به ۱.۸ متر می‌رسد!

این پهپاد بر ماشین XXL تیتومیک ساخته شده که قادر است قطعاتی به طول ۹ متر، عرض ۳ متر و ارتفاع ۱.۵ متر را بسازد. ظرفیت ورودی ماده‌ی اولیه آن نیز به میزان ۲۹ کیلوگرم در ساعت می‌باشد. اولین پروتوتایپ از این پهپاد غول آسا نمایانگر پتانسیل راهکارهای ساخت افزودنی این تولیدکننده است، بخصوص کاربردهای صنایع دفاعی و بخش‌های هوافضا.

ترکیب پرینت سه بعدی و پهپاد به خودی خود نوآوری محسوب نمی‌شود؛ روش تولید مدت زمان زیادی در توسعه هواپیماهای بدون سرنشین به کار گرفته شده است، خواه در صنایع دفاعی باشد یا صنایع ورزشی. در این موارد، پرینت سه بعدی امکان بازاندیشی در طراحی پهپاد را می‌دهد تا بتوان پیچیدگی هندسی را در عین کاهش وزن نهایی و افزایش عملکرد به آن اضافه نمود. با این حال، هیچ‌کس چنین دستگاه بزرگی، یا حداقل از جنس تیتانیوم را در ذهن خود تصور نکرده بود. به همین علت هم اقدام تیتومیک قابل تحسین می‌باشد.

ساخت بزرگترین پهپاد تیتانیومی به کمک پرینت سه بعدی توسط Titomic
ماشین تیتومیک | Titomic.com

یک پهپاد ساخته شده با پرینت سه بعدی از جنس تیتانیوم از Titomic

این تولیدکننده بر فناوری پتنت شده‌ی خود با عنوان Titomic Kinetic Fusion یا TKF متکی شده که بر اساس روش اسپری کردن سرد می‌باشد – ظاهراً، آنها ذرات تیتانیوم را در ماشین پرینتر سه بعدی با سرعت بالا اسپری می‌کنند تا آنها را به هم جوش داده و قطعه مورد نظر تشکیل شود. تیتومیک تشریح کرد که آنها به این دلیل تیتانیوم را برگزیدند که نرخ قدرت خیلی خوبی نسبت به وزن ارائه می‌دهد. مخصوصاً این خصیصه برای کاربردهای امنیتی و دفاعی مناسب و جالب است. در خصوص خود پهباد، این تیم می‌گوید  که ساختن فلز بصورت افزودنی به آنها امکان بکارگیری طراحی خشن‌تر و محافظت بالستیک سبک‌تر را می‌دهد. تیتومیک حالا باید بتواند با آلیاژهای مختلف فلزی مانند فولاد ضدزنگ، اینکونل و کاربید تنگستن کار کند.

تیتومیک می‌تواند به زودی ساختن یک دستگاه دفاعی قوی‌تر و بزرگتر را اعلام کند. تا آن زمان، با اخبار ۳DRooz همراه باشید.

 

۳DRooz را در رسانه‌های اجتماعی هم دنبال کنید

ساخت بزرگترین پهپاد تیتانیومی به کمک پرینت سه بعدی توسط Titomic   ساخت بزرگترین پهپاد تیتانیومی به کمک پرینت سه بعدی توسط Titomic   ساخت بزرگترین پهپاد تیتانیومی به کمک پرینت سه بعدی توسط Titomic   ساخت بزرگترین پهپاد تیتانیومی به کمک پرینت سه بعدی توسط Titomic

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
1
سلام.
چطور میتونیم کمکتون کنیم!