همکاری Structo و uLab بر روی راهکارهای دندانپزشکی دیجیتال

دو شرکت برای تجهیز حداکثری دندانپزشکان

تولیدکننده‌ی پرینتر سه بعدی دندانپزشکی؛ Structo وارد یک همکاری راهبردی با uLab System که توسعه دهنده نرم افزار برنامه ریزی درمان ارتودنتیک است، شد. این کار در جهت راه اندازی فرآیند تولید همترازکننده‌ی شفاف(clear aligner) صورت گرفت تا یک تلاش دیگر در توسعه راهکارهای دندانپزشکی دیجیتال به سرانجام برسد.

این خبر که در نشست سالانه‌ی AAO 2019 در لس آنجلس اعلام شد؛ طبق آن این دو کمپانی قصد دارند برای رساندن راهکارهای تولید همترازکننده‌های متنوع به بخش‌های متفاوت بازار همکاری کنند. در ادامه، پرینتر سه بعدی دندانی DentaForm شرکت Structo با نرم افزار برنامه ریزی درمان همترازکننده‌ی uLab uDesign یکپارچه سازی شده و بخشی از اکوسیستم uPrint شرکت uLab را شکل می‌دهد. بدین ترتیب برای دندانپزشکان امکان پرینت همترازکننده در مطب آنها فراهم می‌شود.

Joe Breeland، مدیر ارشد بازرگانی uLab گفت:

ظرفیت بالای عملیاتی DentaForm برای پرینت ۱۰ عدد فک در ۳۰ دقیقه چیزی است که دقیقاً مشتریان کنونی uLab به آنها نیاز دارند تا به نیاز تولید داخل-مطبی پاسخ داده شود.

این همکاران همچنین قصد دارند بر روی چند راهکار دیگر شامل پرینتر سه بعدی رومیزی Structo Velox و سیستم خودکار مقیاس پذیر Elements که برای کاربردهای حجم بالا طراحی شده است، کار کنند.

Dhruv Sahgal، مدیر ارشد بازرگانی Structo توضیح داد:

چشم انداز ما ساخت ماژول‌های مشخص-به-کاربرد(application-specific) است که می‌تواند فرآیند تولید تک تک اسباب دندانی را به جریان اندازد. اولین نوع از این ماژول‌هایی که ما در حال کار بر روی آنها هستیم، یک راهکار برای کاربرد همترازکننده‌ی شفاف ارتودنتیک برای خودکارسازی فرم‌دهی خلا و کوتاه کردن فرآیندهای همترازکننده، درست پس از پرینت مدل‌ها و پس-پردازش آنها در ماژول تولید است.

سیستم Elements به عنوان یک راهکار دندانپزشکی “کارخانه در جعبه”ی کامل مهندسی شده که پرینت، شستشو و فرآیندهای cure شدن را در یک ماشین ترکیب می‌کند. Structo می‌گوید که این سیستم ظرفیت پرینت تا ۵۰۰ مدل در روز را دارد که به باور وی بالاخره امکان کاهش هزینه‌های تولید و حذف اشتباهات را به دندانپزشکان حرفه‌ای می‌دهد.
Structo که در سنگاپور واقع شده است برای اولین بار سیستم پرینت سه بعدی دندانی خود را در سال ۲۰۱۴  با رویکردی کاربردی به سخت افزار با تمرکز بر مدل‌های دندانی و دستگاه‌های مخصوص به بیمار معرفی کرد. گفته شده تکنولوژی اختصاصی mSLA (استریولیتوگرافی Mask) آنها سرعت بیشتری را نسبت به پرینترهای SLA مشابه به ارمغان می‌آورد. تکنولوژی آنها هم اکنون توسط برند مطرح آلمانی در حوزه همترازهای شفاف دندانی؛ ClearCaps  در حال توسعه و پیشرفت است، به طوری که در سال گذشته گزارش شد که آنها با استفاده از سیستم DentaForm حدود ۲۵۰ مدل در روز را تولید می‌کردند.

منبع: TCT Magazine

۳DRooz را در رسانه‌های اجتماعی هم دنبال کنید

همکاری Structo و uLab بر روی راهکارهای دندانپزشکی دیجیتال   همکاری Structo و uLab بر روی راهکارهای دندانپزشکی دیجیتال   همکاری Structo و uLab بر روی راهکارهای دندانپزشکی دیجیتال   همکاری Structo و uLab بر روی راهکارهای دندانپزشکی دیجیتال

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
1
سلام.
چطور میتونیم کمکتون کنیم!
Powered by