آیا نرم‌ترین فوتوپلیمر جهان در راه است؟ Adaptive3D پاسخ می‌دهد

چگونه نرمی و سختی در کنار هم جای می‌گیرند؟

Adaptive3D و DSM با همکاری هم توسعه‌ی نرم‌ترین فوتوپلیمر سخت جهان را آغاز کردند. این ماده Soft ToughRubber نام گرفته است.

دو کمپانی Adaptive3D و DSM در تلاشند با همکاری یکدیگر، نرم‌ترین فوتوپلمیر سخت حهان را تجاری‌سازی نمایند. Royal DSM یک شرکت بین‌المللی‌ست که محصولات و راهکارهایی برای بخش تغذیه، سلامت و زندگی پایدار ارائه می‌دهد. آنها راهکارهایی نوآورانه برای تغذیه‌ی انسان و حیوانات، بهداشت و مراقبت شخصی، دستگاه‌های پزشکی، محصولات و کاربردهای سبز و راهکارهای حمل‌پذیری و اتصالات را عرضه می‌کنند. حال، جایگاه آنها در این همکاری جدید چیست؟ آنها کمک می‌کنند تا شرکت Adaptive3D جدیدترین متریال ساخت افزودنی خود یعنی Soft ToughRubber را تولید، توزیع و به بفروش برسانند.

متریال Soft ToughRubber یک فوتوپلمیر جدید برای پرینت سه بعدی است. متریالی که خواص خود را هنگام قرار گرفتن در معرض نور تغییر می‌دهد. این ماده کاربردهایی در مدل‌های پزشکی و محصولات مصرفی مانند ایربادهای صوتی و کفش خواهد داشت. در عین داشتن حس و خواص مکانیکی سیلیکون، این ماده کیفیت و پرداخت نهایی تکنولوژی (DLP(Digital Light Process را به ارمغان می‌آورد.

Noud Steffens مدیر توسعه‌ی بازار ساخت افزودنی در DSM توضیح داد:

این همکاری به ما امکان ترکیب زنجیره‌ی تامین جهانی DSM و روابط قوی در بازارهای کلیدی با نوآوری‌های متریال اختصاصی Adaptive3D را می‌دهد.

شرکت Adaptive3D رزین فوتوپلمیر ساخت افزودنی مرغوب را تامین کرده و با رهبران حهانی برای تامین راهکارها برای محصولات و پروتوتایپ‌های کاربردی و نهایی همکاری می‌کند. آنها همچنین پلیمرهای مخصوص برای صنایع مختلفی را در سرتاسر دنیا ارائه می‌کنند. این شرکت در زمینه‌ی متریال‌های دمپینگ، متریال‌های لاستیکی برای استفاده در فرایند پرینت سه بعدی و فوتوپلمیرهای low-cure رهبری می‌کند.

آیا نرم‌ترین فوتوپلیمر جهان در راه است؟ Adaptive3D پاسخ می‌دهد
مدیران عامل دو کمپانی Adaptive3D در رویداد RAPID + TCT | عکس از Adaptive3D

Walter Voit، موسس و مدیرعامل Adaptive3D Technologies اضافه کرد:

جدا از کاربردهای جدید در محصولات مصرفی و مدل‌های پزشکی، Soft ToughRubber به متریال‌های موجود برای تولیدکنندگانی که به دنبال آپشن‌های پایدار هستند، اضافه می‌شود. به لطف ساخت افزودنی، ما قادر به کاهش ضایعات مواد اولیه در تولید قطعات هستیم. پرینت سه بعدی DLP نیز از نور به جای گرما برای سفت کردن مواد بهره می‌گیرد که منجر به کاهش چشم‌گیر مصرف انرژی و در نتیجه، کاهش تولید اثرات کربن در محیط زیست می‌شود.

پرینترهای سه بعدی DLP از یک صفحه‌ی پروژکتور دیجیتال برای بازتاب یک تک تصویر از هر لایه بر روی کل پلتفرم پرینت بهره می‌برد. DLP نوعی تکنولوژی است که کیفیت و دقت بسیار بالاتری را نسبت به تکنولوژی (FDM(Fused Depostition Modelling ارائه می‌دهد. از آنجا که ماده‌ای در این روش ریخته‌گری نمی‌شود، هر لایه با پلیمریزاسیون متریال اضافه می‌شود و ابعاد لایه‌ها بسیار نازک‌تر هستند. Soft ToughRubber برای این روش ساخت افزودنی توسعه و تعالی داده شده است. اگرچه قطعه‌ی نهایی حالتی نرم در هنگام لمس از خود نشان می‌دهد، اما بشدت قوی و بادوام است.

آیا نرم‌ترین فوتوپلیمر جهان در راه است؟ Adaptive3D پاسخ می‌دهد
این فوتوپلمیر نرم ساخت افزودنی، سخت و کشسان نیز هست | عکس از Adaptive3D

منبع: ۳Dnatives.com

۳DRooz را در رسانه‌های اجتماعی هم دنبال کنید

آیا نرم‌ترین فوتوپلیمر جهان در راه است؟ Adaptive3D پاسخ می‌دهد   آیا نرم‌ترین فوتوپلیمر جهان در راه است؟ Adaptive3D پاسخ می‌دهد   آیا نرم‌ترین فوتوپلیمر جهان در راه است؟ Adaptive3D پاسخ می‌دهد   آیا نرم‌ترین فوتوپلیمر جهان در راه است؟ Adaptive3D پاسخ می‌دهد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
1
سلام.
چطور میتونیم کمکتون کنیم!