توسعه‌ی پس-پردازش(Post-Processing) پرینت سه بعدی فلزی در دستور کار A3DM و GPA Innova قرار گرفت

پردازش یک قطعه فلزی ساخته شده با پرینت سه بعدی چالش‌های بزرگ تری دارد

توافق حاصل شده بین این دو شرکت، A3DM را به سمت توسعه‌ی پارامترهای بهینه‌ی پرداخت برای پروسه‌ی پردازش DLyte Dry-electro-polishing شرکت GPA Innvoa سوق می‌دهد

شرکت آمریکایی فعال در ساخت افزایشی فلزی، A3DM technologies یک همکاری جدید با GPA Innova واقع در بارسلونا برای توسعه‌ی پس-پردازش برای قطعات ساخت افزایشی یا پرینت سه بعدی فلزی را آغاز کرد.

این توافق همکاری مبتنی بر تحقیق و توسعه A3DM technologies A3DM را به سمت توسعه‌ی پارامترهای بهینه‌ی پرداخت برای پروسه‌ی پردازش DLyte Dry-electro-polishing شرکت GPA Innvoa برای آلیاژهای فلزی استفاده شده در سازه‌های پودری ساخت افزایشی سوق می‌دهد.

Steven Adler در A3DM Technologies اظهار داشت:

A3DM Technologies فرآیند Dlyte را به عنوان یک تکنولوژی تحسین برانگیز برای سازه‌های ساخته شده به روش پرینت سه بعدی فلزی می‌داند. فرآیند منحصربفرد انتقال یون، پتانسیلی برای توانمندی بالا به همراه کاهش چشمگیر در تاثیرات محیطی در قیاس با فرآیندهای سنتی الکترولیت ایجاد می‌کند.

GPA Innova در سال گذشته جایزه‌ی TCT Post-Processing Award برای فرآیند پتنت شده‌ی خود به نام Dry Electrolyte را تصاحب کرد. برخلاف روش‌های الکتروپولیشینگ سنتی، DryLyte از مایع به عنوان الکترولیت استفاده نمی‌کند، اما به جای آن از انتقال یون از طریق بدنه‌های آزاد جامد که قابلیت برداشتن مواد مصرفی از قسمت‌های زمخت بدون تغییر شکل قطعه، ایجاد تلرانس یا ریزخراش‌هایی بر روی سطح دارند، بهره می‌برد. این پروسه می‌تواند هندسه‌های پیچیده را هم درنوردیده و به تمامی مناطق مرده(dead zone) در مواد مصرفی مختلف مانند فولاد، فولاد ضد زنگ، کروم کبالت، تیتانیوم، آلومینیوم، نیکل و آلیاژ فلزات گرانبها برای کاربردهای دندانپزشکی، بهداشت، هوافضا، خودروسازی و دیگر صنایع نفوذ کند. بسته به نوع کاربرد، زمان فرایند می‌تواند تا حدود 76% در قیاس با تکنیک‌های مکانیکی کاهش یابد.

Patrick Sage در GPA Innova اضافه کرد:

A3DM Technologies ده‌ها سال تخصص در توسعه بهینه‌سازی فرآیندها برای ساخت افزایشی را به میان آورده است. ما باور داریم که آنها(تجارب و تخصص) در پیشرفت DLyte یا Dry Electro-Polishing در این کاربرد تولیدی رشدکننده قابل انجام خواهد بود.

منبع مطلب همکاری A3DM و GPA Innova برای توسعه پس پردازش پرینت سه بعدی فلزی، TCT Magazine می‌باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
1
سلام.
چطور میتونیم کمکتون کنیم!
Powered by