سرمایه‌گذاری Physna برای توسعه‌ی “گوگل مدل‌های سه بعدی”

فرصت‌هایی که با گسترش ساخت افزودنی، ساخته می‌شوند

شرکت Physna قصد دارد به شکلی غیرقابل مقایسه، موتور جستجو یا “گوگل مدل‌های سه بعدی” را ایجاد کند.

فیزنا(Physna)، استارتاپ نرم‌افزاری مدل‌سازی سه بعدی واقع در سینسیناتی، راند A جمع‌آوری سرمایه به میزان ۶.۹ میلیون دلار توسط نهاد سرمایه‌گذاری خطرپذیر Drive Capital را اعلام کرد.

به کمک این سرمایه‌گذاری، فیزنا توسعه‌ی موتور جستجوی مدل‌سازی سه بعدی خود را به پیش می‌برد. با این موتور جستجو، کاربران می‌توانند هزاران مدل سه بعدی را برای هدف کنترل کیفیت و بررسی خودکار مقایسه و تحلیل کنند. فیزنا همچنین هدف دارد تا سازگاری تکنولوژی خود را افزایش داده و تیم مهندسی و فروش خود را گسترش دهد.

مارک کوام از Drive Capital می‌گوید:

ما از فرصت پیش آمده برای سرمایه‌گذاری بر روی فیزنا بسیار هیجان‌زده هستیم. ما معتقدیم پاول{پاورز} و تیمش با کاری که در فرایند جستجو می‌کنند، پتانسیل ایجاد انقلاب در جریان‌های کاری مهندسین در سراسر جهان را دارند.

سرمایه‌گذاری Physna برای توسعه‌ی"گوگل مدل‌های سه بعدی"
بکارگیری نرم افزار فیزنا در محل کار | عکس از Physna

گوگل مدل‌های سه بعدی

فیزنا در سال ۲۰۱۵ توسط پاول پاورز که فارغ التحصیل وکالت از دانشگاه هایدلبرگ آلمان، دانش آموخته‌ی ستاره شناسی و فیزیک نجومی از هاروارد و یک کارآفرین فعال است؛ تاسیس شد. واژه‌ی Physna که کوتاه شده‌ی Physical DNA است، یک موتور جستجوی هندسی‌ست که هدفش افزایش بهره‌وری طراحی CAD، پرینت سه بعدی و دیگر روش‌های ساخت است. این موتور جستجو در کنار برنامه‌های CAD و PLM و رندر کردن فایل‌های سه بعدی به عنوان ساختارهای وایرمش(wire mesh) فعالیت می‌کند. با استفاده از الگوریتم‌های پتنت شده(بصورت patent-pending) و تکنولوژی یادگیری ماشینی برای تحلیل مدل‌های سه بعدی، موتور جستجوی فیزنا قابلیت شناسایی خواص مشترک بین ساختارهای دیجیتال آنهاست.

پاورز می‌گوید:

نتایج بر اساس بزرگی با دقت بیشتر و سریع‌تر از هر جستجوی سه بعدی قبلی است. ما تنها در ابتدای این راهیم. کاربردهای هسته‌ی تکنولوژی فیزنا به سمت بینهایت میل می‌کند.

نتایج جستجو که از دیتابیس فایل سه بعدی خود کاربر استخراج می‌شود شامل شباهت‌ها و تفاوت‌ها بین مدل‌های سه بعدی می‌شود که امکان شناسایی مشکلات رایج ساخت را فراهم می‌کند. همچنین گفته شده فیزنا قابلیت غربالگری بین میلیون‌ها مدل سه بعدی در ثانیه را داراست، بدین ترتیب کاربر می‌تواند به راحتی مدل‌ها را از طریق فیلتر شکل‌ها، الگوها و قابلیت‌ها مکانیابی کند.

سرمایه‌گذاری Physna برای توسعه‌ی"گوگل مدل‌های سه بعدی"
طراحی CAD و فیزنا

طبق اظهارات فیزنا، موتور جستجوی سه بعدی همچنین می‌تواند برای احراز استانداردها یا تطبیق سفارشی برای فایل‌های سه بعدی قبل از ساخت، اطمینان حاصل کند. برای ایمن‌سازی مدل‌های CAD، فیزنا قابلیت‌های ایمنی مانند بررسی دوباره و برچسب‌های زمانی را ارائه می‌دهد. روی هم رفته، این قابلیت‌ها به فیزنا کمک می‌کند “گوگل” مدل‌های سه بعدی طبق اطهارات کوام شود:

من به خاطر دارم گوگل رشد کرد تا به شرکتی تبدیل شد که توانست استاندارد جستجوی متن و تصویر را ایجاد کند. من چنین پتانسیلی را می‌بینم و معتقدم فیزنا می‌تواند به کمپانی شاخص برای جستجوی سه بعدی تبدیل شود.

در حال حاضر فیزنا با چند شرکت در صنایع مختلف مانند ساخت و تولید، هوافضا، خودروسازی، دفاع، محصولات مصرفی، الکترونیک و انرژی که نرم افزار موتور جستجوی هندسی‌اش در حال فعالیت است، همکاری می‌کند. این شرکت همکاری مستقیمی با زیمنس، کمپ فضایی ناسا، PTC، اوراکل، دانشگاه‌های برتر مانند Purdue University و آژانس‌های دولتی بی‌نام دارد.

راهکار نرم‌افزاری منحصربفرد برای مقایسه‌ی فایل‌های سه بعدی

پاورز توضیح داد که فیزنا تفاوت‌های آشکاری با سرویس‌هایی مانند ۳YOURMIND که اخیراً سرمایه‌ی ۱.۳ میلیون دلاری خود را کسب کرد، دارد. چرا که این سرویس بصورت متمرکز برای بهینه‌سازی تنظیمات پرینت سه بعدی بکار گرفته نمی‌شود. او گفت:

فیزنا در مقایسه‌ی قابلیت‌ها، اطمینان از سازگاری استاندارد از طریق نهادها، ذخیره‌ی زمان هنگام طراحی مدل‌های جدید و خودکارسازی ساخت رشته‌ی دیجیتال از طریق چرخه‌ی عمر یک محصول، تخصص دارد.

منبع: ۳DPrintingIndustry.com

۳DRooz را در رسانه‌های اجتماعی هم دنبال کنید

سرمایه‌گذاری Physna برای توسعه‌ی"گوگل مدل‌های سه بعدی"   سرمایه‌گذاری Physna برای توسعه‌ی"گوگل مدل‌های سه بعدی"   سرمایه‌گذاری Physna برای توسعه‌ی"گوگل مدل‌های سه بعدی"   سرمایه‌گذاری Physna برای توسعه‌ی"گوگل مدل‌های سه بعدی"

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
1
سلام.
چطور میتونیم کمکتون کنیم!
Powered by