سرمایه گذاری Nexxt Spine در پرینت سه بعدی فلزی برای تولید ایمپلنت ستون فقرات

یک جهش در بکارگیری ایمپلنت ستون فقرات ساخته شده به روش ساخت افزودنی رخ داده است

شرکت فعال در حوزه تولید دستگاه‌های پزشکی؛ Nexxt Spine ظرفیت پرینت سه بعدی فلزی خود را با تجهیز دو ماشین از GE Additive گسترش داد.

این کمپانی که در راهکارهای ایمپلنت ستون فقرات تخصص دارد، تصمیم به نصب دو سامانه‌ی Concept Laser Mlab 100R در پایگاهش واقع در Noblesville, Indiana در ماه جاری گرفته است. این ماشین‌ها  چهارمین و پنجمین راهکارهای ساخت افزودنی Nexxt Spine در کمتر از دوسال می‌باشد که در ادامه‌ی سرمایه‌گذاری آغازین آنها در سال ۲۰۱۷ برای پشتیبانی از طراحی و توسعه‌ی حرفه‌ای ترین ایمپلنت‌های همجوشی ستون فقرات انجام شده است.

سرمایه گذاری Nexxt Spine در پرینت سه بعدی فلزی برای تولید ایمپلنت ستون فقرات
پرینت سه بعدی فلزی ایمپلنت ستون فقرات توسط Nexxt Spine | عکس از TCT Magazine

Alaedeen Abu-Mulaweh، مدیر مهندسی در Nexxt Spine توضیح داد:

ما از اولین Mlab، عموماً برای اهداف تحقیق و توسعه استفاده کردیم، اما خیلی زود متوجه شدیم که سرمایه‌گذاری بیشتر در تکنولوژی ساخت افزودنی می‌تواند نه تنها به استراتژی کلی رشد ما ارزش بیافزاید، بلکه در سطح کاربردهای کلینیکی با توانایی توسعه‌ی ایمپلنت‌ها با هندسه‌های بسیار پیچیده و ریز، می‌تواند فرآیند درمان را به حداکثر توان خود برساند. در طول دو سال گذشته، ما به یک جهش بی نقص از تحقیق و توسعه به تولید انبوه دست یافتیم و در عمل نیز زمان فرآیند طرح تا تجاری سازی را بشدت شتاب بخشیدیم.

سرمایه گذاری Nexxt Spine در پرینت سه بعدی فلزی برای تولید ایمپلنت ستون فقرات
سیستم‌های پرینت سه بعدی فلزی GE Additive Concept Laser Mlab | عکس از TCT Magazine

سیستم Nexxt Matrixx این کمپانی – ایمپلنت‌های ستون فقرات بصورت همجوشی از تیتانیوم متخلخل – دارای داربست بندی سلولی ساخته شده بصورت پرینت سه بعدی داشت و متفاوت از تکنولوژی بافت سازی سطحی بود، تا بتواند اوستئواینتگریشن را ارتقا بخشد. با بکارگیری یک روش متفاوت که مشابه به دستگاه‌های پزشکی پرینت سه بعدی در بازار است که مستقیماً هندسه‌ی ترابکالر استخوان را دنبال می‌کند، Nexxt Spine تخلخل سلولی را ترکیب کرد که این روش خود از زیست شناسی استخوان طبیعی الهام گرفته بود. با مهندسی اجزای بنیادی جهت بهبود دستگاه‌ها برای همجوشی استخوان‌ها، این هدف به سرانجام رسید.

Alaedeen ادامه داد:

تیتانیوم – چه بصورت متخلخل یا هر نوع دیگری –  بصورت فیزیکی ظرفیت مدل سازی بیولوژیکی دوباره را ندارد، بنابراین استفاده از ساخت افزودنی برای تقلید ساختاری تصادفی استخوان چندان منطقی بنظر نمی‌رسید.  به جای اینکه این کار تنها مانند استخوان ساخته شود، Nexxt Spine به شکلی طراحی شده تا کاربردی سازی را برای دستیابی به هدف ما در بکارگیری فعال قدرت طبیعی بدن در نقاهت سلولی میسر سازد.

Alaedeen گفته که تیم طراحی این شرکت به صورت فعال در حال توسعه و آزمایش کاربردهای جدید و دستگاه‌های جراحی برای بازارهای دیگر می‌باشد.

Stephan Zeidler، مدیر ارشد بین المللی و حساب‌های کلیدی برای بخش پزشکی از GE Additive گفت:

ما بکارگیری ساخت افزودنی در صنعت ارتوپدیک را می‌بینیم و یک جهش از تحقیق و توسعه به سمت تولید انبوه را مشاهده می‌کنیم. نوآوران پیشتاز مانند Nexxt Spine در حال افزایش مقیاس بوده و افزایش شدیدی در حجم تولید وجود دارد.

این مطلب از مرجع خبری TCT Magazine برگرفته شده است.

۳DRooz را در رسانه‌های اجتماعی هم دنبال کنید

سرمایه گذاری Nexxt Spine در پرینت سه بعدی فلزی برای تولید ایمپلنت ستون فقرات   سرمایه گذاری Nexxt Spine در پرینت سه بعدی فلزی برای تولید ایمپلنت ستون فقرات   سرمایه گذاری Nexxt Spine در پرینت سه بعدی فلزی برای تولید ایمپلنت ستون فقرات   سرمایه گذاری Nexxt Spine در پرینت سه بعدی فلزی برای تولید ایمپلنت ستون فقرات

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
1
سلام.
چطور میتونیم کمکتون کنیم!
Powered by