شرکت Nanoscribe توانایی‌های پرینت سه بعدی نانو خود را به نمایش گذاشت

جایی که دو تکنولوژی بحث برانگیز به هم می‌رسند.

شرکت Nanoscribe حالا توانایی پرینت سه بعدی ساختارهای بسیار ریز در حد میکرو و نانو را دارد. این دستاورد باعث می‌شود دو تکنولوژی نوظهور در کنار هم بلوغ را تجربه کنند.

شرکت Nanoscribe فرآیند ریزتولید خود را با یکپارچه‌سازی تکنولوژی پلیمریزاسیون دوفوتونی (۲PP) در پرینترهای سه بعدی برای راه‌اندازی فرآیند ساخت میکرو، نانو و مسیکال که در سال ۲۰۰۷ از آن صحبت کرده بود، مورد بازاندیشی قرار داد. امروز، آنها مشتریانی در ۳۰ کشور در سرتاسر جهان در صنعت و بخش دانش دارند. این شرکت، رهبر تامین راهکارهای ریزتولید پیشرفته است و بصورت مداوم محدودیت‌های ساخت افزودنی فوق دقیق در مقیاس نانو را پشت سر می‌گذارد. چند روز پیش آنها قدرت تکنولوژی خود را در یک ویدیو از تصاویر اسکن شده‌ی میکروسکوپ الکترونی(SEM) به نمایش گذاشتند.

در این ویدیو ما شاهد ساختارهای بسیار دقیق ساخته شده با سیستم نانوسکرایب هستیم – ۱۸ شی مختلف و ساختارهای پیچیده در کمتر از یک ساعت پرینت شدند. همانطور که در ویدیو شاهد هستید، این اشیا از اشکال متعدد و مختلفی ساخته شده‌اند؛ شامل زیربرش‌ها، متخلخل‌ها، منحنی، راست و اشکال نرم. محدودیت‌های طراحی قبلی حالا با این ابزار میکروفابریکیشن این کمپانی قابل فائق آمدن هستند. نانوسکرایب توضیح می‌دهد که توپوگرافی‌های قابل اصلاح با مدولاسیون متداوم و گسسته با شبکه‌های پیچیده، دقیق و سه بعدی جایگزین می‌شوند. سختی سطح نیز در حد چند نانومتر باقی می‌ماند.

شرکت Nanoscribe توانایی‌های پرینت سه بعدی نانو خود را به نمایش گذاشت
ساخت داربست فوق دقیق در مقیاس میلی‌متری با جزئیات میکرومتری | عکس از Nanoscribe

پرینتر Photonic Professional GT2 از شرکت نانوسکرایب دقت پلیمریزاسیون دو-فوتونی را با جریان کار پرینت سه بعدی برای ساختارهای نانو، میکرو و مسیکال تا ابعاد میلی‌متری، ترکیب می‌کند. گستره‌ی موادی که می‌توانند بر روی این پرینتر سه بعدی استفاده کنید به حدی زیاد است که گویی یک سیستم متریال باز می‌باشد. شما می‌توانید از رزین‌ها(شامل رزین‌های تجاری)، هیدروژل‌ها و متریال‌های سفارشی استفاده کنید. کاربردهای آن نیز شامل میکرو-اپتیک‌ها و فوتونیک‌ها تا مهندسی پزشکی و MEM می‌شود. به علاوه‌ی اینها، نانوسکرایب مایع اختصاصی نگاتیو خود که یک رزین مخصوص برای پرینت سه بعدی ۲PP است را ارائه می‌دهد. جدیدترین متریال آنها IP-Q است و ماده‌ی پرینت ایده‌آل برای ساخت مسیکال است چرا که می‌توان از آن برای ساخت اشیایی با حجم حداکثر ۱ میلی‌متر مکعب استفاده کرد.

شرکت Nanoscribe توانایی‌های پرینت سه بعدی نانو خود را به نمایش گذاشت
متریال IP-Q | عکس از Nanoscribe

در نهایت نوبت به راهکارهای نرم‌افزاری این شرکت برای سیستم‌های Photonic Professional می‌رسد. طبق ادعای این شرکت، با جریان کاری استاندارد پرینت سه بعدی، کاربران به راحتی می‌توانند مدل‌های CAD را به قطعات فیزیکی که با دقت زیرمیکرونی پرینت سه بعدی شده‌اند، تبدیل کرد.

اطلاعات بیشتر را در اینجا بخوانید.

منبع: ۳DNatives.com

لینک کوتاه: Bit.ly

۳DRooz را در رسانه‌های اجتماعی هم دنبال کنید

شرکت Nanoscribe توانایی‌های پرینت سه بعدی نانو خود را به نمایش گذاشت   شرکت Nanoscribe توانایی‌های پرینت سه بعدی نانو خود را به نمایش گذاشت   شرکت Nanoscribe توانایی‌های پرینت سه بعدی نانو خود را به نمایش گذاشت   شرکت Nanoscribe توانایی‌های پرینت سه بعدی نانو خود را به نمایش گذاشت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
1
سلام.
چطور میتونیم کمکتون کنیم!
Powered by