راه اندازی ADAPT توسط MIT؛ یک کنسرسیوم اختصاصی برای ساخت افزایشی

ارتبط صنعت و دانشگاه برای توسعه ساخت افزایشی الزامی‌ست

موسسه تحقیقاتی آمریکایی MIT برپایی یک کنسرسیوم اختصاصی برای ساخت افزایشی با نام ADAPT (کوتاه شده عبارت Additive and Digital Advanced Production Technologies) را اعلام کرد.

هدف این نهاد تجاری(ADAPT)، شناخت تحقیقات آینده نگرانه، پلتفرم‌های مقیاس پذیر تحصیلی و چشم‌اندازهای استراتژیک قابل استخراج بر اساس یک اکوسیستم قوی دانشگاهی-صنعتی می‌باشد.

راه اندازی ADAPT توسط MIT؛ یک کنسرسیوم اختصاصی برای ساخت افزایشی
کنسرسیوم ساخت افزایشی | عکس از ۳DNatives.com

ساخت افزایشی یک روش کلیدی برای بسیاری از بازیگردانان شده، چه در زمینه تحصیلی چه در زمینه صنعتی به صورت کلی. اولین‌ها در حال چندبرابر کردن ظرفیت‌ها برای ارتقا سطح استفاده آن بوده، نه تنها از طریق سازمان‌های کنسرسیومی – همانطور که مایکروسافت سه سال قبل مشابه آن را کلید زد – بلکه از طریق دوره‌های درسی مدرسه‌ای و دانشگاهی گوناگون. هدف ساده است: مردمی سازی استفاده از تکنولوژی سه بعدی برای ارائه روش‌های ساخت بهینه‌تر در مبحث‌های هزینه و زمان. هدف ADAPT ساخت جامعه‌ای از بازیگردانان استراتژیک کلیدی در بازار ساخت افزایشی‌ست: ارتقای منابع منحصربفرد جهت توسعه‌ی پروژه‌ها و تحقیقات صنعت محور.

ADAPT؛ یک جامعه بین آکادمی و صنعت

در بین شرکت‌هایی که این کنسرسیوم را راه انداخته‌اند، نام‌های بزرگی از صنعت مانند Autodesk، Renishaw، EOS، Formlabs و Mimaki به چشم می‌خورد. ما همچنین گروه‌های صنعتی مانند General Motors و Volkswagen را هم میبینیم. مشارکت آنها در پروژه‌های تحقیقاتی در تکنولوژی‌های متنوع ساخت افزایشی مورد استفاده قرار خواهد گرفت و تحلیل استراتژیک ظرفیت‌های کنونی و آینده نیز هدایت خواهد شد.

پروفسور جان هارت که هدایت ADAPT را بر عهده دارد می‌گوید:

ساخت افزایشی و در کل زیرساخت ساخت دیجیتال هر دو در بین و در کنار نهادها نیازمند تخصص‌های چندرشته‌ای در نهایت کاربردهای مهندسی مکانیک، علوم کامپویتر و مواد دارد. من برای راه اندازی ADAPT که تلاش‌های MIT را به سمت نسل بعدی تکنولوژی‌های تولیدی (که ساخت افزایشی در مرکز آن است) هدایت می کند، هیجان زده هستم.

نقطه مهم دیگر این کنسرسیوم ارتباط دادن دانشجویان MIT با بازیگران صنعت است. یک لابراتوار جدید ساخت پیشرفته به زودی در موسسه تکنولوژی چشم به جهان خواهد گشود. مخلوقی که توسط استادان و دانشجویان پشتیبانی شده و در نهایت ADAPT برنامه‌های تمرینی جدیدی را در MIT پیاده سازی خواهد کرد، شامل “Additive Manufacturing for Innovative Design and Production“ که برنامه‌ای تایید شده با همکاری Protolabs است. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به وبسایت اختصاصی MIT در اینجا مراجعه نمایید.

برای خواندن مطلب مرجع در خصوص راه اندازی ADAPT توسط MIT اینجا را کلیک کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
1
سلام.
چطور میتونیم کمکتون کنیم!
Powered by