بکارگیری پرینت سه بعدی در تولید قطعات کابین هواپیما و تجهیزات زمین-رو توسط Marshall Aerospace & Defence

روش FDM راه و رسم کار کردن ما را عوض کرده است.

کمپانی Marshall Aerospace & Defence در جدیدترین اقدام خود موفق به بکارگیری پرینت سه بعدی جهت ساخت چندین قطعه در هواپیما از جمله قطعات کابین هواپیما شد.

گروه Marshall Aerospace and Defence Group در حال بکارگیری پرینت سه بعدی برای تولید قطعات آماده برای پرواز و تجهیزات زمین-رو برای چندین هواپیمای تجاری، مسافرتی و دفاعی خود می‌باشد.

کمپانی مارشال با نصب پرینتر سه بعدی Stratasys Fortus 450mc چندین قطعه بصورت پرینت سه بعدی شده مانند داکت برای تهویه مطبوع هوا، نگهدارنده‌ی ایمن برای ابزارآلات تیز و سوئیچ‌های داخلی در هواپیماهایش را جایگذاری کرده است. این شرکت همچنین از پرینترهای سه بعدی FDM برای جایگزینی تجهیزات زمین-روی هزینه‌بر آلومینیومی با مشابه‌های پلیمر و پرینت ابزارهای پیچیده بهره می‌برد.

بر روی سطح، یک آداپتر داکت وجود دارد که برای تامین هوای تازه جهت خنک سازی هوای داخل هواپیما انجام وظیفه می‌کند. این قطعه با متریال Nylon 12 پرینت شد و روش مرسوم یعنی ساخت از جنس آلومینیوم و به طریق ماشینکاری کنار گذاشته شد. مارشال کاهش هزینه‌ی بسیار بالا و کاهش کلی در وزن به میزان 63 درصد را گزارش کرده است. در همین حین، پرینت سه بعدی jigهای دریل‌کاری، نمونه ماسک‌ها، فیکسچرهای متصل بهم و ابزارهای قالب کامپوزیت نیز در کمتر از 24 ساعت در دستتان مهندسان پس از ثبت درخواستشان قرار گرفته است. با در نظر داشتن تجهیزات زمین-رو، مارشال در حال جایگزینی فلز با پلاستیک و پرینت سه بعدی با روش‌های تولید سنتی است و از کسب مزایای وزنی، زمانی و هزینه لذت می‌برد.

بکارگیری پرینت سه بعدی به این شرکت کمک کرده تا از نمونه‌سازی به سمت ابزارسازی و دستیابی به تولید قطعات مورد استفاده در کابین برسد و وقتی که هواپیما بر روی زمین است، آن را تحت پوشش داشته باشد.

Chris Botting، مهندس مواد، فرآیند و ساخت افزودنی در Marshall ADG می‌گوید:

هنگام تولید بر روی برنامه‌های مهندسی پیچیده، ما نیاز به روشی داریم تا بتوان یک داکت سبک، کاربردی، پیچیده و دقیق با کمترین هزینه‌ی ابزارسازی و بصورتی سودده ساخته شود. اینجاست که پرینت سه بعدی کاملا مناسب است. اما ما همچنین نیاز داریم مطمئن شویم که داکت ساخته شده توسط EASA برای پرواز تایید می‌شود.

نتیجتاً، ما از یک پرینتر سه بعدی FDM مدل Startasys Fortus 450mc و رزین ULTEM 9085 که متریابی سخت، سبک با مقاومت دمایی شیمیایی بالاست، استفاده می‌کنیم. بسیار مهم است تا سخت‌ترین الزامات صنایع ما در نظر گرفته شوند، بنابراین ما می‌توانیم قطعات را با خواص اشتعالی، دودی و شیمیایی دلخواه برای استفاده در داخل هواپیما، به کمک پرینت سه بعدی بسازیم.

ابزار شکلدهی ساخته شده با پرینتر سه بعدی Stratasys و Nylon 12
ابزار شکلدهی ساخته شده با پرینتر سه بعدی Stratasys و Nylon 12

روش FDM راه و رسم کار کردن ما را عوض کرده است، و پرینترهای سه بعدی و متریال کلاس هوافضا به ما امکان رسیدن به سختگیرانه‌ترین ضربا العجل‌ها و الزامات ساخت پیچیده را داده است. بدون هیچ شکی، در آینده پرینت سه بعدی به ایجاد تاثیر شگفت در سبک و سیاق طراحی و تولید در تجارت ما ادامه خواهد داد.

منبع: TCT

3DRooz را در رسانه‌های اجتماعی هم دنبال کنید

         

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1
سلام.
چطور میتونیم کمکتون کنیم!
Powered by