رونمایی از فیلامنت PETG برای پرینتر سه بعدی METHOD توسط MakerBot

عضو جدید مواد مصرفی سری Specialty Materials متولد شد

یکی از رهبران بازار پرینتر سه بعدی رومیزی یعنی MakerBot اخیراً از اولین متریال مخصوص خود برای پرینتر سه بعدی METHOD رونمایی کرده است.

کاربران این دستگاه خوش ساخت قادر خواهند بود تا با استفاده از پلی اتیلن ترفتالات گلیکول که با نام PETG شناخته می‌شود، پرینت انجام دهند. آنها از این متریال برای ساخت قطعه برای کاربردهای صنعتی، شامل پروتوتایپ‌های عملیاتی، jigها و فیکسچرها و سازه‌های مصرفی می‌توانند استفاده کنند.

Nadav Goshen، مدیرعامل MakerBot گفت:

PETG اولین عضو در خط جدید متریال‌ها برای پرینتر سه بعدی METHOD است. مشتریان ما از ما درخواست متریال متفاوتی کرده‌اند تا از آنها برای گستره‌ی بزرگی از کاربردها بهره جویند. کاربردهایی که نیازمند قدرت و دوام بالا هستند. PETG یکی از پلی‌مرهای بشدت پرکاربرد امروزی است. بخاطر داشتن خاصیت پیشرفته و تطبیق پذیری، ما به متریال جدید PETG به عنوان ماده‌ای عالی برای استفاده در خط تولید و کاربردهای کوتاه-مدت انبوه‌سازی نگاه می‌کنیم.

این محصول که برای ارسال در ماه ژوئن در نظر گرفته شده است، قادر است تا ۷۰ درجه سانتی گراد انحراف دما از خود نشان داده و چسبندگی بالای لایه‌ای برای کاهش شرینکیج و تاب افتادگی حین پرینت را ارائه دهد. PETG در برابر رطوبت و بسیاری از مواد شیمیایی مقاوم بوده و شمایل نهایی براق و درجه تورّق خوبی را در پرینت از خود نشان می‌دهد. همچنین می‌توان از آن در راهکار PVA حلال در آب اکسترودر دوتایی دستگاه METHOD برای قطعات پیچیده و برداشتن آسان ساپورت‌ها استفاده کرد.

سری مواد Specialty Materials سیستم METHOD برای کاربرانی که به دنبال خواص مواد پیشرفته هستند ساخته شده است. این مواد عملکرد پایه در فرآیند پرینت را ارائه کرده و می‌توانند گام‌های کاری بیشتری را برای پرینت موفق طلب کنند. MakerBot می‌گوید PETG نیازمند چسبندگی به بستر ساخت قبل از انجام پرینت می‌باشد.

این ماده از سری Specialty Materials به سری متریال Precision Materials میکربات نیز می پیوندند که مخصوصا برای پرینتر سه بعدی METHOD توسعه داده شده‌اند، شامل MakerBot Tough، MakerBot PLA و MakerBot PVA.

منبع: TCT Magazine

۳DRooz را در رسانه‌های اجتماعی هم دنبال کنید

رونمایی از فیلامنت PETG برای پرینتر سه بعدی METHOD توسط MakerBot   رونمایی از فیلامنت PETG برای پرینتر سه بعدی METHOD توسط MakerBot   رونمایی از فیلامنت PETG برای پرینتر سه بعدی METHOD توسط MakerBot   رونمایی از فیلامنت PETG برای پرینتر سه بعدی METHOD توسط MakerBot

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
1
سلام.
چطور میتونیم کمکتون کنیم!