کمپانی Kodak اولین پرینتر سه بعدی و فیلامنت خود را عرضه کرد

پرینترهای سه بعدی، محصولات در حال رشد کداک هستند که چشم به آینده دوخته‌اند.

برند جهانی Kodak با ارائه راه‌حل های هوشمندانه بین المللی در زمینه فناوری های نوین صنعت چاپ، توافق نامه‌ای را امضا نموده است که به واسطه آن، پرینتر سه بعدی به همراه گستره‌ای از فیلامنت ها را برای طیف گسترده‌ای از کاربردها ارائه می‌کند.

اولین محصول این شرکت که در دسامبر عرضه می‌شود، فیلامنت پرینتر سه بعدی Kodak هستند. فیلامنت ها برای ارائه به صنایع طراحی شده‌اند و دارای میزان رطوبت کم، شاخص جریان مذاب بالا و قطر بسیار دقیق هستند. فیلامنت‌ها عاری از گرد و غبار بوده و امکان پرینت سه بعدی را با کیفیت بسیار بالا فرآهم می کنند.

دومین محصول این شرکت که در واقع اولین پرینتر سه بعدی Kodak محسوب می شود، Kodak Portrait است که برای اولین بار در CES و در ماه ژانویه معرفی خواهد شد. این دستگاه یک پرینتر سه بعدی حرفه‌ای است. پرینتر سه بعدی کداک از یک اکسترودر دوگانه تشکیل شده است؛ حجم محفظه آن برابر با ۲۰۰x200x250mm بوده و از ویژگی‌های این پرینتر سه بعدی می‌توان به سنسورهای حساس اشاره کرد؛ حسگرها نقش مهمی در دستگاه ایفا می‌کنند. هنگامی که رشته‌های فیلامنت در حال کم شدن هستند، حسگرها، نور زرد رنگی را به پرینتر ارسال می‌کنند؛ این کار باعث تنظیم سیستم تصفیه هوا، کالیبراسیون خودکار و صفحه لمسی می‌شود. در حالیکه سیستم‌های طراحی شده در این محصول به عنوان قسمت یکنواخت اکوسیستم های پرینتر سه بعدی کداک معرفی شده‌اند، بهترین نتایج را ثبت کرده و برای کاربران دیگر نیز مناسب می‌باشند.

کمپانی Kodak اولین پرینتر سه بعدی و فیلامنت خود را عرضه کرد
فیلامنت کداک | Kodak
کمپانی Kodak اولین پرینتر سه بعدی و فیلامنت خود را عرضه کرد
فیلامنت پرینتر سه بعدی کداک | Kodak

Roberto Gawianski مدیرعامل Smart International بیان کرد:

ما برای معرفی برند پرینتر سه بعدی Kodak و فیلامنت‌ها به عنوان پرینترهای سه بعدی رومیزی هیجان زده هستیم. این محصول و مواد طراحی شده برای آن حرفه‌ای و کاملاً پیشرفته هستند.

به گفته شرکت کداک، هدف از معرفی این پرینتر سه بعدی، ارائه راهکار جدید و مدرن برای انجام سفارش‌های چاپ سه بعدی در استودیوهای معماری، فضاهای کاری خلاق یا کلاس‌های درس می‌باشد. پرینترهای سه بعدی، محصولات در حال رشد کداک هستند که چشم به آینده دوخته‌اند. جول استین در این مورد گفت:

از اینکه موفق شدیم برای طراحی هوشمندانه این پرینتر سه بعدی و فیلامنت‌ها، گواهینامه معتبر و مجوزهای لازم را ریاست نمایندگان مجلس دریافت کنیم، بسیار خوشحال هستیم.

ارزش کلیدی فیلامنت‌های کداک در پرینتر سه بعدی Portrait، حذف تمام عوامل نامطلوب است که ممکن است عملیات چاپ را با شکست مواجه کنند. کداک، رطوبت را به عنوان یک عامل مهم شناسایی کرده و تلاش نموده است که موادی را طراحی کند که نه تنها مقاوم باشند بلکه میزان رطوبت آن، در کمترین مقدار باشد.

به منظور حفظ کیفیت رشته‌های فیلامنت و افزایش صحت تکرار نتایج، فیلامنت‌های پرینتر سه بعدی کداک در یک محفظه نگهداری شده تا خشک شوند. رشته‌های مذکور از فویل‌های هوادهی ویژه جدا می‌شوند و به کارتریج منتقل می‌گردد. در مرحله بعد، این کارتریج‌ها به دستگاه اکسترودر متصل می‌شود؛ این سیستم یکپارچه باعث خواهد شد رشته‌ها هرگز با رطوبت یا گرد و غبار تماس نداشته باشند.

مواد پیشرفته و سخت افزارها بدون یک نرم افزار پیچیده طراحی شده‌اند و کداک در این زمینه می‌گوید طراحی این دستگاه، ساده اما حرفه‌ای انجام شده است. حرکت پرینتر سه بعدی با استفاده از یک صفحه کنترل کننده انجام می‌شوند؛ این فرآیند در حالی صورت می‌گیرد که رابط کاربری به صورت مجزا با استفاده از کنترل کننده‌های مختلف با صفحه نمایشگر لمسی ۵ اینچی، کار می‌کنند. نرم افزار پرینتر سه بعدی، امکان اجرای همزمان چند عملیات را مقدور می‌سازد. کاربران می‌توانند به طور همزمان به سیستم متصل شوند و سفارش‌های چاپ را از طریق ایمیل یا رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند.

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
1
سلام.
چطور میتونیم کمکتون کنیم!
Powered by