زنده از Iran 3DShow 2018؛ گزارش نمایشگاه ساخت افزایشی (چاپ سه بعدی) ایران | روز اول

اگر تشریف نیاوردید، ما خدمتتان هستیم.

اولین روز از نمایشگاه ملی ساخت افزایشی(چاپ سه بعدی) ایران در تاریخ ۱۴ آذر ۱۳۹۷ در یکی از روزهای سرد تهران در حال سپری شدن است. باغ کتاب میزبان این نمایشگاه بوده و گروه‌های مختلفی از جامعه‌ی چاپ سه بعدی در این رویداد گرد هم آمدند.

از نخبگان باتجربه و دانشجویان علاقه‌مند تا دانش آموزان و دبیران با انگیزه‌ای که قرار است در این نمایشگاه بدرخشند. صد البته شرکت‌های فعال در بازار پرینت سه بعدی نیز در این نمایشگاه حضور دارند.

و اما برسیم به زمان بندی و اطلاعات روز اول.

طبق برنامه ریزی مجری این رویداد، برنامه روز اول نمایشگاه ساخت افزایشی به شرح زیر است:

برنامه روز اول نمایشگاه ساخت افزودنی (چاپ سه بعدی ) ایران | آذر 1397
برنامه روز اول نمایشگاه ساخت افزودنی (چاپ سه بعدی ) ایران | آذر ۱۳۹۷

سخنرانان طبق برنامه مشخص وارد سالن کنفرانس که سالن شماره ۸ بود وارد شدند. استقبال از سخنرانی‌ها به خوبی قابل لمس بود و شرکت کنندگان و مخاطبین در فضایی تعاملی به تبادل اطلاعات مفید و تخصصی در خصوص ساخت افزایشی می‌پرداختند.

در ابتدا پروفسور ربیعی با سال‌ها تجربه در این زمینه و کسب مدارج عالی، به صحبت در خصوص تکنلوژی LMD و دستاوردهای بدست آمده به کمک این تکنولوژی و توسعه آن پرداختند.

سپس نوبت به پروفسور ربیعی رسید تا اطلاعاتی بسیار مفید و جالب از چشم اندازهای ساخت افزایشی در جهان و نحوه‌ی تغییر الگوهای مرسوم، ساخت شغل‌های جدید و ایجاد گردش‌های مالی بسیار حجیم پرداختند. ایشان خاطر نشان کردند در کشورهای پیشرفته‌ای مانند کانادا، ساخت افزایشی یکی از 5 محور اصلی توسعه در کنار موضوعاتی مانند علوم داده بوده و تا سال 2025 گردش مالی 13.5 میلیارد دلاری و 13500 شغل ایجاد خواهد کرد.

پس از اعلام مدت زمان مشخص شده برای استراحت، نوبت به سخنرانان بعدی که دکتر بدرالسمای و دکتر اکبری بودند رسید. ایشان نیز به تشریح تحقیقات انجام شده در خصوص ساخت افزایشی؛ از پلیمرها به فلزات پرداختند و نکات بسیار مفیدی را یادآور شدند. شایان ذکر است شرکت نورا لایه نگار که تحت مدیریت ایشان است، یکی از ۳ مجموعه بزرگ(Enterprise) ساخت افزایشی در کل خاور میانه و آسیای مرکزی می‌باشد.

پس از دکتر بدرالسمای، نوبت به موضوع بسیار جالب دکتر اکبری در خصوص چاپ چهاربعدی رسید. درک موضوع چاپ چهاربعدی حتی در گفتار هم نیز کمی دشوار بنظر می‌رسد. اما باید در نظر داشت چاپ چهار بعدی نوعی از چاپ سه بعدی است که فاکتور شکل پذیری ثانویه تحت شرایط خاص اعمال شده است. بنابراین کاربردهای فراوانی می‌تواند در زمینه‌های مخصوص داشته باشد.

اطلاعات  تکمیلی در خصوص سخنرانی‌ها به زودی درج خواهد شد…

و اما برسیم به نمایشگاه Iran 3DShow 2018

نمایشگاه ساخت افزایشی Iran 3DShow 2018 در تاریخ 14 آذر در ساعت 9:30 آغاز شد. حدود 20 الی 25 شرکت در این نمایشگاه شرکت کرده بودند که نسبت به نمایشگاه سال گذشته (3DShow 2017) تغییراتی داشت. هرج و مرج پیش آمده در اقتصاد کشور موجب بروز مشکلات بسیاری برای فعالان چاپ سه بعدی گردید، اما خوشبختانه اکثر شرکت‌ها توانستند از این اتفاقات سربلند خارج شوند.

پیشرفت شرکت‌های داخلی به سمت تولید کالای داخلی قابل تحسین بود. اکثر شرکت‌ها به سمت کسب و کار دانش بنیان حرکت کرده و نسبت به عملکرد سال گذشته‌ی خود پیشرفت‌های محسوسی داشتند. تنوع محصولات و خدمات به نحوی تغییر یافته بودند که مخاطبان فرصت بیشتر و مناسب تری برای درک کاربردهای چاپ سه بعدی در زندگی روزمزه گرفته تا صنعت پیشرفته داشتند.

در ادامه می‌توانید عکس‌هایی از این رویداد را مشاهده نمایید.

Iran 3DShow 2018
Iran 3DShow 2018
شرکت کنندگان در نمایشگاه ساخت افزایشی 2018
شرکت کنندگان در نمایشگاه ساخت افزایشی ۲۰۱۸
غرفه شرکت Persia3D
غرفه شرکت Persia3D
قطعات فلزی پرینت شده به روش سه بعدی
قطعات فلزی پرینت شده به روش سه بعدی
پرینتر سه بعدی مقیاس بزرگ شرکت هرمس
پرینتر سه بعدی مقیاس بزرگ شرکت هرمس
غرفه 3DFast | استارتاپ فعال در خدمات چاپ سه بعدی
غرفه ۳DFast | استارتاپ فعال در خدمات چاپ سه بعدی
بزرگان ساخت افزایشی ایران
بزرگان ساخت افزایشی ایران
غرفه کی سان صنعت ایرانیان
غرفه کی سان صنعت ایرانیان
غرفه شرکت پرمان شاپ
غرفه شرکت پرمان شاپ
کاربرد پرینت سه بعدی در مدل سازی طلا و جواهر
کاربرد پرینت سه بعدی در مدل سازی طلا و جواهر
غرفه Borna3D در Iran 3DShow 2018
غرفه Borna3D در Iran 3DShow 2018
غرفه 3DRooz
غرفه ۳DRooz
3DRooz در Iran 3DShow 2018
۳DRooz در Iran 3DShow 2018

 

منتظر گزارش‌های تکمیلی ما بمانید…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
1
سلام.
چطور میتونیم کمکتون کنیم!
Powered by