مصاحبه با Mike Omrani؛ از فعالان بین‌المللی صنعت ساخت افزودنی (پرینت سه بعدی)

این بار نوبت مایک بود تا چند دقیقه‌ای میهمان ما باشد

پرینت سه بعدی شاید در نگاه بسیاری از افراد یک صنعت فانتزی، ناپخته و گذرا باشد. اما از آنجایی که مایک عمرانی با ما همراه شد تا از آن برای ما بگوید، می‌توان ادعا کرد جوانانی که به این صنعت علاقه‌مندند، نباید به این راحتی‌ها از این صنعت چشم بردارند.

مایک عمرانی اصالتاً ایرانی است و تقریباً از اواسط شعله‌ور شدن تب و تاب پرینت سه بعدی در جهان، با آن همراه شده است. او بدون داشتن پیش‌زمینه‌ی خاصی وارد دنیای ساخت افزودنی شد و حالا پس از حدود پنج سال، از درگیر شدن با این صنعت خوشحال است. او خوشحال است که چنین چالشی را در زندگی خود پذیرفت و با علاقه آن را دنبال کرده است.

یکی از نتایجی که غرق شدن در دنیای پرینت سه بعدی به‌همراه می‌آورد، تجربه کردن فرصت‌های استثنایی و خلاقانه است. صحبت با فعالان و باتجربه‌های این حوزه نشان داده هرچقدر عمیق‌تر و متمرکزتر در این صنعت فعالیت کنید، نتایج بدست آمده شگفت‌آنگیزتر و جالب‌تر خواهند شد.

همکاری مایک عمرانی با مدیرعامل Myminifactory و پروژه‌ی Click and Print
همکاری مایک عمرانی با مدیرعامل Myminifactory و پروژه‌ی Click and Print

مایک عمرانی ابراز امیدواری کرد که در آینده‌ی نزدیک با صنعت پرینت سه بعدی ایران ارتباط و هم‌پوشانی بیشتری داشته باشد؛ چه در زمینه‌های فنی، تجاری و چه در زمینه‌های آموزشی. از نظر وی، گسترش ارتباطات و تجربیات و به اشتراک گذاری دستاوردها می‌تواند اثر چندبرابری به همراه داشته باشد.

فعالیت‌های آموزشی مایک عمرانی
فعالیت‌های آموزشی مایک عمرانی

همچنین مایک توصیه‌ای به جوان‌ترها دارد:

من اصلا آشنایی قبلی با پرینت سه بعدی نداشتم و به یکباره تصمیم گرفتم در این صنعت فعالیت کنم. نداشتن تجربه و دانش قبلی به معنی عدم توانایی نیست. شما می‌توانید با پیشروی در این زمینه، دانش و تخصص لازم را به مروز بدست آورید. از نظر من هرکسی که به این زمینه علاقه‌مند است و حتی زمینه‌ی علمی و تجربی هم مازاد بر آن داشته باشد، حتی بهتر از هر شرایط دیگری می‌تواند در آن نتیجه بگیرد. دنیای پرینت سه بعدی بینهایت است و نمی‌توان حد و مرز خاصی برای آن در نظر گرفت.

پیشنهاد ما به شما تماشای ویدیوی مصاحبه مایک با 3DRooz است. اگر نکته‌ای به ذهنتان رسید، در بخش کامنت‌ها با ما در میان بگذارید.

ویدیو در یوتیوب:

3DRooz را در رسانه‌های اجتماعی هم دنبال کنید

         

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1
سلام.
چطور میتونیم کمکتون کنیم!
Powered by