قرارداد ساخت افزودنی فلزات EBM بین شرکت‌های GE Additive و FusiA Aeroadditive و GE Aviation در نمایشگاه هوایی پاریس

شرکت GE Additive در نمایشگاه هوایی پاریس، خبر از  سرمایه‌گذاری 17 دستگاه Arcam EBM A2X  و 10 پلتفرم Spectra H توسط شرکت GE Aviation  داد.

نصب و راه‌اندازی ماشین‌آلات جدید در بین تجهیزات شرکت‌های GE Aviation و Avio Aero( یک شرکت هوافضای ایتالیایی GE که در سال 2013 در آمریکا و اروپا تاسیس گردید)  انجام خواهد گرفت.

این ظرفیت جدید ماشین‌آلات- Electron Beam Melting  EBM برای ساخت قطعات موتور GE9X استفاده خواهد شد. پیش از این نیز روش EBM برای ساخت پره‌های قسمت کم‌فشار توربین در این موتور از جنس آلومیناید تیتانیوم TiAl- استفاده شده است. موتور GE9X در حال توسعه برای جت پهن پیکر بوئینگ 777 ایکس می‌باشد که دارای پره‌های پرینت شده TiAl بوده که نسبت به پره‌های رایج  قبلی از جنس نیکل، حدود 50 درصد سبک‌تر هستند. بر این اساس نسبت به نسل قبلی(موتور GE90)، شاهد کاهش 10 درصدی در مصرف سوخت خواهیم بود. با استفاده از این ظرفیت تولید پلتفرمهای EBM، شرکت GE Aviation قادر خواهد بود تا در هر بچ از ماشینهای A2X تعداد 6 پره، و در ماشینهای از نوع Spectra H تعداد 10 پره را تولید نماید.

موتور GE9X
موتور GE9X

آقای Eric Gatlin از مدیران ساخت افزایشی شرکت GE Aviation افزود:

در اختیار داشتن زیرساخت قوی و قابل اطمینان در تکنولوژی ساخت افزایشی، یک جز حیاتی و مهم در برنامه تولید موتورهای GE9X خواهد بود.

همچنین او خاطر نشان کرد:

شرکت Avio Aero در محل سایت Cameri یک مکان عالی برای ماشین‌آلات EBM شرکت Arcam می‌باشد. ما به دنبال توسعه‌ی این تجهیزات در محل سایت Cameri هستیم و می‌خواهیم در طی ماه‌های پیش رو فعالیت‌ها را به مکانی در آمریکا نیز منتقل کنیم.

همچنین آقای  Karl Lindblom مدیر عامل شرکت  GE Additive Arcam EBM گفت:

شرکت GE Aviation سری ماشین‌آلات EBM شرکت Arcam را در یک زمان نسبتاً کوتاه به دو برابر افزایش داده است. ما بسیار هیجان زده هستیم و این یک تاییدیه عالی برای تیم ما و EBM و بخصوص مدل Spectra H می‌باشد.

شرکت FusiA Aeroadditive در تکنولوژی DMLM سرمایه گذاری می‌کند.

همچنین شرکت GE Additive اعلام نمود که شرکت تامین کننده تراز اول FusiA Aeroadditive واقع در شهر Toulouse بر روی  ماشین‌آلات چند لیزره‌ی Concept Laser M2 سرمایه‌گذاری خواهد نمود. در حقیقت شرکت FusiA Aeroadditive به مدت 8 سال از تکنولوژی ساخت افزایشی فلزات استفاده نموده و موفق به کسب گواهینامه‌های   ISO 9001  و  AS/EN/JISQ 9001 شده است. مشتریان این شرکت،  Airbus, Bombardier  و Safran می‌باشند.

قرارداد ساخت افزودنی فلزات EBM بین شرکت‌های GE Additive و FusiA Aeroadditive و GE Aviation در نمایشگاه هوایی پاریسقرارداد ساخت افزودنی فلزات EBM بین شرکت‌های GE Additive و FusiA Aeroadditive و GE Aviation در نمایشگاه هوایی پاریس

مدیر عامل شرکت FusiA Groupe آقای Cyrille Chanal افزود:

با توجه به مقیاس کاری شرکت، ما یک تصمیم استراتژیک گرفتیم و با تکنولوژی شرکت GE Additive شروع به کار کردیم که در قدم اول، روی پلتفرم ماشین‌آلات Concept Laser M2 سرمایه‌گذاری کردیم. شرکت GE Additive به خاطر ماهیت و برنامه‌های آتی خود، تجربه و درک عمیقی از نیازهای خاص صنایع مرتبط با حوزه هوافضا و در نتیجه دغدغه‌های مشتریان ما پیرامون یک تکنولوژی قابل اطمینان و تکرارپذیر دارد.

منبع: TCT Magazine

لینک کوتاه: Bit.ly

۳DRooz را در رسانه‌های اجتماعی هم دنبال کنید

قرارداد ساخت افزودنی فلزات EBM بین شرکت‌های GE Additive و FusiA Aeroadditive و GE Aviation در نمایشگاه هوایی پاریس   قرارداد ساخت افزودنی فلزات EBM بین شرکت‌های GE Additive و FusiA Aeroadditive و GE Aviation در نمایشگاه هوایی پاریس   قرارداد ساخت افزودنی فلزات EBM بین شرکت‌های GE Additive و FusiA Aeroadditive و GE Aviation در نمایشگاه هوایی پاریس   قرارداد ساخت افزودنی فلزات EBM بین شرکت‌های GE Additive و FusiA Aeroadditive و GE Aviation در نمایشگاه هوایی پاریس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
1
سلام.
چطور میتونیم کمکتون کنیم!
Powered by