کمپانی Ford به دنبال اتوماسیون طراحی ابزار ساخته شده با پرینت سه بعدی توسط trickle است

فرآیند طراحی در ساخت افزایشی ممکن است دست و پا گیر باشد. مخصوصا برای فورد

نرم افزار کاربردی trincke نه تنها بصورت بسیار تصاعدی زمان و هزینه طراحی دستی را کاهش می‌دهد، بلکه تمامی مراحل فرایند را نیز ساده سازی می‌نماید.

شرکت Ford همکاری خود را با شرکت نرم افزاری trincke در برلین جهت اتوماسیون و مقیاس پذیری فرآیند طراحی برای ابزار ساخته شده با پرینت سه بعدی و متعلقات اسمبلی آن آغاز کرده است.

با استفاده از نرم افزار ابری paramate، ترینکل کاربردهای نرم افزاری را برای طراحی خودکار محصولات ساخت افزایشی توسعه می‌دهد. برای شرکت فورد که در حال حاضر از بیش از ۵۰ نوع ابزار ساخت افزایشی در تولید سریالی خود بهره می‌برد، trinckle یک اپلیکیشن داخلی برای تولید لیبلینگ jigs  توسعه داده است. این یک ابزار دستی‌ست که برچسب‌های مدل را برای بدنه وسیله نقلیه قرار می‌دهد. در محیط این نرم افزار، کاربر به سادگی داده‌های مدل بدنه ماشین و برچسب‌ها و مکان قرارگیری را بعلاوه‌ی عناصر اضافی مانند دستگیره‌ها، محل آهنربا برای فیکس شدن، راهنمای گوشه‌ها و مکان متون را آپلود می‌کند. الگوریتم Paramate سپس بصورت اتوماتیک هندسه‌ی ابزار را برای جایگیری کنتور بدنه ماشین را ایجاد می‌کند.

Lars Bognar، مدیر تحقیق و توسعه فورد اروپا می‌گوید:

خود ساخت افزایشی دیگر فاکتور هزینه اصلی که محدودکننده‌ی مقیاس پذیری کاربردش باشد، نیست. تا ۵۰% از هزینه‌ی کل هر ابزاری به خاطر طراحی دستی است، که در واقع یک چالش جدید است. برای هر خط جدید و هر نسخه‌ی ویژه، این ابزارها باید مخصوصا برای قرارگیری برچسب‌ها(badges) با نهایت دقت طراحی شوند. این وظیفه طراحی، یک وظیفه بدیهی نیست، چرا که ابزارها باید برای سطح آزاد و ورقه بدنه ماشین به دقت آداپته شوند.

شاید به جرات بتوان گفت برای ساخت هر طراحی مناسب ساخت افزایشی بین ۲ الی ۴ ساعت وقت نیاز است. این زمانی است که برای طراحان به سختی می‌گذرد، چرا که آنها از دیرباز تاکنون در نهایت ظرفیت مشغول به کار هستند. در بدترین حالت، تقاضای کوتاه مدت می‌تواند منجر به تاخیر در اسمبلی شود چرا که ابزار مرتبط در دسترس نیستند. حالا زمان برای ما فرا رسیده بود تا در مورد فرآیند طراحی کاملا نو نواندیشی کنیم، و اینجا بود که با تیم trinckle آشنا شدیم.

اپلیکیشن مذبور فرایند طراحی را از ۲ الی ۴ ساعت به ۱۰ دقیقه تقلیل داده است؛ بدون نیاز به هیچ گونه دانش تخصصی. نتیجه این کار این است که کارمندان بیشتری می‌توانند در خط اسمبلی به طراحی ابزارشان بپردازند. همچنین باعث شده تا کارمندان فورد با درجات پایین‌تر نیز درگیر مسئولیت‌های حساس تر شوند و در عین حال طراحان نفس راحتی بکشند. بدین ترتیب آنها می‌توانند بر روی وظایف حساس تر متمرکز شوند.

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
1
سلام.
چطور میتونیم کمکتون کنیم!