رونمایی از Envision One توسط EnvisionTEC؛ پرینتر سه بعدی cDLM

یک پرچمدار دیگر به صنعت طلا و جواهر وارد می‌شود

تولیدکننده مشهور مواد مصرفی و پرینتر سه بعدی، EnvisionTEC از آخرین دستاورد خود بین سامانه‌های cDLM پرده برداشت و رونمایی کرد. نام این پرینتر سه بعدی جدید Envision One cDLM می‌باشد.

پرینتر سه بعدی Envison One cDLM تمرکز ویژه‌ای بر سرعت، دقت و ساخت افزایشی در مقیاس سطح صاف دارد. محصول Envision One cDLM شامل دو مدل بوده و به نام‌های cDLM Dental و cDLM Mechanical شناخته می‌شوند.

سری Envision One cDLM به دنبال عرضه‌ی EnvisionTEC P4K که پرینتر سه بعدی DLP دارای پروژکتور ۴K هستند و از هوش مصنوعی(AI) بهره می‌برند،  معرفی شدند

Envision One Continuous Digital Light Manufacturing

اولین مدل از Envision One cDLM با نام Envision One cDLM Dental شناخته می‌شود و ابعاد ساخت ۱۸۰ در ۱۰۱ در ۸۶ میلی‌متر را داراست. مدل دوم به نام Envision One cDLM Mechanical دارای محور Z بلندتری بوده و ارتفاع آن به ۱۷۵ میلی‌متر می‌رسد.

هر دو مدل از این پرینتر سه بعدی رزولوشن Native در محور XY به اندازه‌ی ۹۳ میکرون داشته و رزولوشن محور Z آنها با خاصیت داینامیک از ۲۵ تا ۱۵۰ میکرون؛ بسته به نوع ماده مصرفی متغیر است. بعلاوه اینها، تکنولوژی پتنت شده Contour Gray Scaling انویژنتک رزولوشن ۶۰ میکرون در محور XY در هر دو مدل را امکانپذیر کرده است.

همچنین سامانه‌های Envision One cDLM از طول موج ۳۸۵ نانومتری از یک منبع نوری LED خودکالیبرشدونده جهت استحصال دقت بالاتر، بخصوص در قطعات شفاف بهره می‌برد. طول موج کوتاه‌تر برای کاهش کم دقتی مرسوم ناشی از انحراف نور برای ایجاد ثبات در سازه، طراحی شده است.

رونمایی از Envision One توسط EnvisionTEC؛ پرینتر سه بعدی cDLM
قطعات ساخته شده با پرینتر سه بعدی EnvisionTEC

شتاب دهی به Digital Light Processing

کمپانی EnvisionTEC در سال ۲۰۰۲ تاسیس شده و در توسعه سامانه‌های ساخت افزایشی برای تکنولوژی Digital Light Processing تمرکز ویژه‌ای دارد. دارا بودن بیش از ۴۰ مدل پرینتر سه بعدی گواه این مدعاست.این شرکت از ابتدا تاکنون نقش پررنگی در صنایع جواهرسازی، پزشکی و دندانپزشکی داشته است.

در خصوص cDLM باید گفت یک لایه اکسیژن زیر فیلم اکسیژن-پذیر پوشش دهنده‌ی سطح ساخت در پرینتر سه بعدی اضافه می‌شد تا این گاز وارد شود- بدین ترتیب یک محیط برای چاپ ساخته می‌شود. در این پروسه عموما قطعات بصورت برعکس بصورت افزایشی ساخته می‌شوند؛ که ممکن است موجب بروز عوارض جانبی به جهت وجود نیروهای جداکردنی و جاذبه شود.

تکنولوژی اختصاصی cDLM انویژنتک راهکاری برای این مشکل پیدا کرده که از طریق برداشتن نیروهای جداکردنی و کنترل فشار اکسیژن انجام می‌شود. اطلاعات فنی بیشتر از دستگاه پرینتر سه بعدی Envision One cDLM در اوایل سال جدید میلادی(۲۰۱۹) منتشر می‌شود.

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
1
سلام.
چطور میتونیم کمکتون کنیم!
Powered by