معرفی ۳DEXPERIENCE Make، پلتفرم ساخت افزودنی لحظه‌ای Dassault Systemes

داسالت سیستمز یک پلتفرم واسطه گری ساخت افزودنی را کلید زد

حالا با ۳DEXPERIENCE Make از سری راهکارهای نرم‌افزاری Dassault Systemes، می‌توانید بصورت لحظه‌ای(on-demand) پروژه‌های پرینت سه بعدی خود را استعلام و مدیریت کنید.

ساخت افزودنی در حال انقلاب در صنعت به واسطه‌ی ایجاد یک تغییر واقعی در روش‌های تولید است. مانند: جابجایی منابع ساخت، افزایش انعطاف‌پذیری برای تولید پروتوتایپ و تولیدات محدود، کاهش در زمان ارائه(lead time) و هزینه و غیره.

با این حال، این سامانه‌های تولیدی معمولاً گران هستند و کماکان موجب بکارگیری سرمایه‌ی زیاد برای شرکت‌ها می‌شود. به همین دلیل، آنها به راهکارهای خارجی مانند خدمات پرینت سه بعدی که به راحتی می‌توانند پروژه‌های سفارشی را مدیریت کنند، روی می‌آورند. با بیشتر شدن این سرویس دهندگان در بازار، درک اینکه به کدام باید مراجعه کرد، سخت است. این مشکلی است که Dassault Systemes تصمیم به حل کردن آن گرفته است.

معرفی 3DEXPERIENCE Make، پلتفرم ساخت افزودنی لحظه‌ای Dassault Systemes
پلتفرم لحظه‌ای ساخت افزودنی (پرینت سه بعدی) ۳DEXPERIENCE Make Dassault Systemes

این تولیدکننده‌ی نرم افزار فرانسوی که برای راهکارهای Solidworks و CATIA معروف است، اخیراً به بازار ساخت ابری (cloud manufacturing) وارد شده است. راهکار آنها ۳DEXPERIENCE Make نام گرفته است که یک پلتفرم آنلاین بوده و به کاربر امکان ارتباط با یک مرکز خدمات پرینت سه بعدی با امکان مقایسه‌ی آفرهای متفاوت از همکاران سایت را می‌دهد.

راهکار واسطه‌گری ۳DEXPERIENCE Make گستره‌ی بزرگی از تکنولوژی‌های سه بعدی، متریال و روش‌های تولید مرسوم مانند ماشین‌کاری، قالب‌سازی و برش را ارائه می‌دهد. Benoit Schildknecht، مدیر توسعه‌ی کسب و کار بازار جهانی داسالت سیستمز گفت:

کاربر باید در این سامانه بتواند به راحتی یک مرکز خدمات را برای انجام پروژه‌ی خود انتخاب کند.

۳DEXPERIENCE Make، یک پلتفرم کامل واسطه‌گری

این پلتفرم که مستقیماً به راهکارهای نرم‌افزاری Dassault Systemes متصل است، امکان فراخوانی مناقصه به لطف درخواست استانداردشده طبق فایل سه بعدی قطعه‌ای که قرار است تولید شود را می‌دهد. به محض بارگزاری آن بر روی بازارچه(marketplace)، چندین تامین‌کننده‌ی پرینت سه بعدی فاکتور فوری ارائه می‌کنند، بدین ترتیب کاربر می‌تواند آفرها را به شکلی آشکار مقایسه کند. این امکان به کاربر قابلیت دسترسی به زمان تولید لازم، ظرفیت تولید، تلرانس و صدالبته قیمت را می‌دهد.

معرفی 3DEXPERIENCE Make، پلتفرم ساخت افزودنی لحظه‌ای Dassault Systemes
قطعه ساخته شده در ۳DEXPERIENCE Make

وقتی که انتخاب کاربر مشخص شد، او می‌تواند با تامین‌کننده چت کرده و تمامی گام‌های پروژه‌ی خود را در یک رابط ایمن دنبال نماید. داسالت سیستمز بر روی فاکتور امنیت با ذکر اینکه تمامی پرونده‌ها در فضای ابری منتشرکننده نگهداری می‌شوند، تاکید کرده است. همچنین امکان امضای تفاهم‌نامه‌ی عدم افشاگری یا NDA با همکاران انتخاب شده وجود دارد.

گستره‌ی بزرگی از تکنولوژی‌ها و متریال مصرفی

امروز ۳DEXPERIENCE Make موفق به ارجاع ۲۵۰ همکار در اروپا و آمریکای شمالی شده است که بیش از ۱۶ هزار ماشین و فرآیندهای اصلی تولید را در خود گنجانده است: پرینت سه بعدی، ماشین‌کاری، قالب‌سازی، برش و غیره. اگر بر روی ساخت افزودنی تمرکز کنیم، می‌توان دید که تمامی تکنولوژی‌های سه بعدی از اکستروژن تا رسوب مستقیم انرژی(DED)، فوتوپلیمریزاسیون و SLS در آن وجود دارد. گستره‌ی وسیعی از متریال و مواد مصرفی نیز پوشش داده شده است: پلاستیک‌ها، فلزات، سرامیک‌ها، شیشه، ماسه و مواد کامپوزیتی. همکاران این سامانه شامل مراکزی مانند ProtoLabs، Sculpteo، American Additive، Detroit Manufacturing، Fit Manufacturing و ProMake است.

معرفی 3DEXPERIENCE Make، پلتفرم ساخت افزودنی لحظه‌ای Dassault Systemes
پلتفرم لحظه‌ای ساخت افزودنی (پرینت سه بعدی) ۳DEXPERIENCE Make Dassault Systemes

در بحث کاربرد، این پلتفرم انواع قطعات را در خود جای داده است، شامل مدل‌ها، نمونه‌ها، سری‌های محدود، قطعات یدکی و حتی قالب‌ها و قطعات ابزاری ماشینی.

بنویت شیلدنخت توضیح می‌دهد:

برای کمپانی‌های بزر‌گ‌تر، ما می‌توانیم یک اکوسیستم لحظه‌ای(on-demand) خصوصی بسازیم که هر کارمند با نیاز تولیدی برای قطعات بتواند دسترسی آنلاین در هر لحظه برای منابع تولید داخلی در تمامی سایت‌ها یا یک پنل از تامین‌کنندگان بالادست داشته باشد.

شما می‌توانید بصورت آنلاین از اینجا به ۳DEXPERIENCE Make یا مستقیماً در آخرین نسخه‌های نرم‌افزار Dassault Systemes به واسطه‌ی افزونه‌ی Solidworks یا در خود CATIA یا eDrawing ها دسترسی داشته باشید.

منبع: ۳DNatives.com

۳DRooz را در رسانه‌های اجتماعی هم دنبال کنید

معرفی 3DEXPERIENCE Make، پلتفرم ساخت افزودنی لحظه‌ای Dassault Systemes   معرفی 3DEXPERIENCE Make، پلتفرم ساخت افزودنی لحظه‌ای Dassault Systemes   معرفی 3DEXPERIENCE Make، پلتفرم ساخت افزودنی لحظه‌ای Dassault Systemes   معرفی 3DEXPERIENCE Make، پلتفرم ساخت افزودنی لحظه‌ای Dassault Systemes

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
1
سلام.
چطور میتونیم کمکتون کنیم!
Powered by