همکاری Evolve Additive و Evonik برای توسعه مواد ترموپلاستیک جهت پرینت سه بعدی روش STEP

شرکت‌های Evonik و Evolve از یک توافقنامه توسعه مشترک برای فرموله کردن مواد ترموپلاستیک شرکت Evonik با هدف استفاده در فرایند تولید افزودنی STEP تولیدی شرکت Evolve رونمایی کردند.

STEP یا فرآیند الکتروفوتوگرافی ترموپلاستیک انتخابی و تکنولوژی اختصاصی پرینت سه بعدی شرکت Evolve Additive است که بیش از یک سال پیش از شرکت Stratasys جدا شده است. این ماده برای پردازش سریع مواد ترموپلاستیک، ارائه خواص ایزوتروپیک در جهت های X، Y و Z، و رقیب عملیات نهایی سطحی روش‌های سنتی توسعه یافته است.

مشارکت Evonik و Evolve با تمرکز بر روی پلی‌آمید 12، PEBA، پلی‌آمید شفاف، پلی آمید 6 و در آینده بر روی تعداد بیشتری از مواد خواهد بود که برای تولید محصولات به طور سنتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

تصور شرکت Evolve از روند STEP خود، تکمیل روش های سنتی تولید است، با این حال ارائه روش‌های جایگزین تولید که نیازی به ابزار نداشته و امکان آزادی بیشتر در طراحی را فراهم می کنند نیز، از اهداف این شرکت می‌باشد. در حال حاضر در مرحله اول توسعه، Evolve انتظار دارد تا اواخر سال 2020 این فناوری را تجاری سازی کند و امیدوار است با همکاری Evonik کاربران بتوانند به مجموعه گسترده‌ای از مواد با کیفیت در تولید دسترسی داشته باشند.

عرضه طیف وسیعی از مواد ترموپلاستیک به مشتریان

Steve Chillscyzn، مدیر عامل شرکت Evolve Additive Solutions اظهار داشت:

STEP برای تولید در حجم بالا توسعه یافته، در نتیجه عرضه طیف وسیعی از مواد ترموپلاستیک به مشتریان یک عنصر مهم برای تولید است.

وی افزود:

قرارداد توسعه مشترک با Evonik به ما امکان می‌دهد تا طیف مواد STEP را گسترش دهیم که مواد موجود را که در حال حاضر توسط تولیدکنندگان مواد افزودنی ارائه شده و تولید کنندگان اصلی تجهیزات آنها را پذیرفته‌اند، را نیز شامل شود. مهمتر از همه رونمایی از مجموعه‌ای از مواد جدید است که کاربردهای بیشتری داشته و بتوانند از تمام مزایایی که تولیدکنندگان مواد افزودنی ارائه می‌کنند، بهره جویند.

Thomas Grosse-Puppendahl، رئیس بخش توسعه نوآوری تولید افزودنی در Evonik اظهار داشت:

رویکرد تکنولوژی کاملا جدید Evolve به ما امکان می‌دهد تا گستره کاربردهای مواد با کارایی بالای خود را که از طریق یک فرآیند تولید منحصر به فرد حاصل می شود، گسترش دهیم. ما همچنین با بیش از 20 سال تجربه در زمینه چاپ سه بعدی، طیف گسترده‌ای از فرمول‌های مواد سفارشی را برای شکوفا نمودن کامل پتانسیل تکنولوژی STEP توسعه خواهیم داد.

منبع: TCT

3DRooz را در رسانه‌های اجتماعی هم دنبال کنید

         

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1
سلام.
چطور میتونیم کمکتون کنیم!
Powered by