همکاری شرکت‌های Jabil و رنو F1 برای تولید قطعات ماشین‌های مسابقه با کمک پرینت سه بعدی

شرکت ارائه دهنده راه حل‌های ساخت Jabil از توافقنامه‌ای با تیم رنو F1 رونمایی کرده است که به موجب آن از فناوری پرینت سه بعدی برای تولید برخی قطعات مورد نیاز در سری مسابقات فرمول یک قهرمانی جهان در سال 2019 استفاده می‌شود.

هدف از این همکاری سرعت بخشیدن به توسعه و عرضه اجزایی از اتومبیل‌های مسابقه‌ای برای مدل رنو RS19 می‌باشد. بنا به اظهارات شرکت Jabil، تیم رنو F1 از شبکه تولید مواد افزودنی Jabil بهره‌مند خواهد شد که “دسترسی سریع و کارآمد به قطعات با کیفیت بالا” را فراهم می‌کند.

John Dulchinos نایب رئیس تولید محصولات دیجیتال در Jabil گفت:

ما بسیار مشتاقیم از اینکه بخشی از استراتژی تیم Renault F1 برای بهبود عملکرد با ساخت افزودنی هستیم. توانایی ما در ادغام زنجیره تامین جهانی و متناسب نمودن مجدد فرآیندهای واجد الشرایط در تولید، امکان تولید شاسی و قطعات خودرو در زمان کوتاه میسر خواهد نمود.

تکنولوژی پرینت سه بعدی تیم رنو F1

تیم رنو F1 یکی از پیشگامان پذیرش تکنولوژی پرینت سه بعدی است و به طور مستمر به دنبال تولید قطعات سبک وزن بدون کاهش استحکام یا یکپارچگی آنها است. Antoine Magnan، مدیر بخش‌های مشارکت در گروه مسابقه رنو اظهار داشت:

هر جنبه‌ای از آنچه ما انجام می‌دهیم، به سوی کمال می‌رود. ما در پی استفاده از اکوسیستم رو به رشد Jabil در حوزه‌ی مواد، فرآیندها و ماشین آلات معتبر برای افزایش دسترسی قطعات و بهره‌وری کلی هستیم.

گسترش‌های اخیر در شبکه ساخت مواد افزودنی Jabil در راستای پاسخگویی به نیازهای صنایع به شدت تحت نظارت همچون حوزه‌های خودرو و بهداشت و درمان بوده است. این شرکت ظرفیت تولید خود را در Auburn Hills در نزدیکی دیترویت برای حمایت از رشد در این صنایع افزایش داده است. این مرکز دارای گواهینامه ایزو 13485 است و دسترسی به تف‌جوش سرعت بالا، تف‌جوش لیزری انتخابی و ماشین آلات تولیدی با استفاده از ذوب رشته‌ای (فیلامنت) را ارائه می‌دهد.

گسترش ظرفیت توسط مجموعه Jabil Engineered Materials صورت می‌گیرد، که یک شعبه از شرکت برای توسعه مواد سفارشی برای تولید افزودنی مطابق با استانداردهای ISO 9001 است. Jabil به عنوان بخشی از رویکرد نظام باز خود، با پیشرفته‌ترین تولید کنندگان پرینتر سه بعدی و پیشگامان این صنعت از جمله Desktop Metal، EOS، Farsoon، HP و Ultimaker کار می کند.

منبع: TCT

۳DRooz را در رسانه‌های اجتماعی هم دنبال کنید

همکاری شرکت‌های Jabil و رنو F1 برای تولید قطعات ماشین‌های مسابقه با کمک پرینت سه بعدی   همکاری شرکت‌های Jabil و رنو F1 برای تولید قطعات ماشین‌های مسابقه با کمک پرینت سه بعدی   همکاری شرکت‌های Jabil و رنو F1 برای تولید قطعات ماشین‌های مسابقه با کمک پرینت سه بعدی   همکاری شرکت‌های Jabil و رنو F1 برای تولید قطعات ماشین‌های مسابقه با کمک پرینت سه بعدی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
1
سلام.
چطور میتونیم کمکتون کنیم!
Powered by