طراحی و تولید لباس عاری از ضایعات با پرینت سه بعدی میسر می‌شود

جولیا داوی دامن‌های نوآورانه، با پرینت سه بعدی تولید می‌کند

یک طراحی لباس به نام Julia Daviy با ما از مزایایی که پرینت سه بعدی به صنعت طراحی لباس و فشن می‌آورد، سخن می‌گوید

تکنولوژی پرینت سه بعدی، در مباحث فرصت‌های طراحی و پایداری، می‌تواند باعث تغییر و تحول در صنعت مد و فشن شود. جولیا اخیراً یک لباس جدید را رونمایی کرده است که یک دامن ساخته شده به روش ساخت افزودنی می‌باشد. این دامن کاملا قابلیت سفارشی‌سازی و سازگاری با محیط زیست را دارد. فرآیند تولید برای این قطعه لباس، صفر گرم ضایعات و دور ریز را دارد و توسط این هنرمند، پتنت شده است.

این دامن هم اکنون برای ثبت سفارش و ایجاد تمایزهای رنگی و شکلی، طبق سلیقه کاربر، در وبسایت جولیا داوی موجود است. دامن یاد شده اولین البسه‌ای است که توسط این طراح بازاریابی می‌شود.

جولیا داوی کلکسیون البسه‌ی خود را در سال ۲۰۱۷ عرضه کرد و به چند بازار محدود ابتدایی که پرینت سه بعدی و فشن را در هم آمیخته بودند، وارد کرد. باید گفت که این این کار، روش تولید بسیار جالبی برای این بخش از صنعت است که آزادی هندسی بیشتر، ایجاد طرح‌های پیچیده‌تر، امکان انتخاب گستره‌ی عظیمی از متریال در عین فراهم ساختن سفارشی سازی را به ارمغان می‌آورد. همچنین پرینت سه بعدی می‌تواند یک راه پایدارتر هم در نظر گرفته شود چون تنها، متریالی که نیاز دارد را هنگام تولید، مصرف می‌کند و دور ریز کمتری دارد.

طراحی و تولید لباس عاری از ضایعات با پرینت سه بعدی میسر می‌شود
پرینت سه بعدی دامن و البسه عاری از ضایعات و دور ریز | عکس از ۳DNatives.com

طراجی دامنی که دور ریز البسه ندارد

این دامن که از فیلامنت‌های صد در صد قابل بازیافت ساخته شده است، کاملا قابلیت سفارشی‌سازی را دارد. در این لباس از هر دو استایل نسبتاً کلاسیک و طراحی نوآورانه که یادآور طرح توری است؛ بهره جسته شده است – چرا که وجودشان از طریق پرینت سه بعدی ممکن شده است. با این دامن ساخته شده به روش پرینت سه بعدی، طراح اثبات کرده که تکنولوژی فقط برای پودیوم‌ها نیست و هر کسی می‌تواند در آینده لباس ساخته شده با پرینت سه بعدی بپوشد، البته تا زمانی که حاضر به پرداخت هزینه‌ها باشند. درست حدس زید، چون این دامن ۷۸۰ دلار قیمت دارد، پس در صورت ثبت سفارش، ساخته می‌شود و رنگ بندی، مواد مصرفی و استایل طبق تمایلات مشتری تنظیم می‌شود. جولیا می‌گوید مدل‌سازی، پرینت و ارسال این دامن‌ها در کنتر از ۱۰ روز انجام می‌شود.

جولیا داوی اضافه کرد:

این دامن یک البسه کاملا مقاوم و عاری از ضایعات است و طراحی و تولید آن در ایالات متحده آمریکا به کمک تکنولوژی انقلابی، توسط تیم ما اختراع و پتنت شده است. این روش به ما امکان پرینت سه بعدی لباس با کمتر از یک درصد دور ریز در فرآیند تولید را داده است. دامن تولید شده توسط روش‌های نوآرانه‌ی چاپ سه بعدی با خطوط پارچه و دوخت لوکس به سرانجام رسیده و بالاترین استانداردهای محیطی و اخلاقی را دارا می‌باشد.

این طراح ابزار امیدواری کرد که از پرینت سه بعدی در بخش فشن بیشتر بهره گرفته شود. وی در مصاحبه‌های قبلی خود معتقد بود صنعت مد و فشن بدون بکارگیری تکنولوژی‌های سه بعدی، آینده‌ای نخواهد داشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنید.

منبع: ۳DNatives.com

۳DRooz را در رسانه‌های اجتماعی هم دنبال کنید

طراحی و تولید لباس عاری از ضایعات با پرینت سه بعدی میسر می‌شود   طراحی و تولید لباس عاری از ضایعات با پرینت سه بعدی میسر می‌شود   طراحی و تولید لباس عاری از ضایعات با پرینت سه بعدی میسر می‌شود   طراحی و تولید لباس عاری از ضایعات با پرینت سه بعدی میسر می‌شود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
1
سلام.
چطور میتونیم کمکتون کنیم!
Powered by