گردش مالی بازار جهانی ساخت افزایشی در سال ۲۰۱۸ به ۹.۳ میلیارد دلار رسید. ایران چطور؟

صنعت پرینت سه بعدی یا ساخت افزایشی بدون شک آینده صنعتی تمام دنیا خواهد بود

در حالی که شرکت Materialise چندی قبل از پیش بینی‌های خود در تغییر و تحولات ساخت افزایشی در سال ۲۰۱۹ پرده برداشت، انتشارات آمریکایی SmarTech نتایج گردش مالی بدست آمده در سال ۲۰۱۸ را منتشر کرد.

آنها می‌گویند بازار ساخت افزایشی در سال ۲۰۱۸ به میزان ۹.۳ میلیارد دلار گردش مالی ایجاد کرد که ۱۸% رشد نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد. این گردش مالی شامل بخش‌های مربوط به ماشین و دستگاه‌ها، نرم افزار، مواد مصرفی و خدمات است. این شرکت چشم انداز طولانی‌تری را هم پیش بینی کرد و مدعی شد تا سال ۲۰۲۷، این بازار بیش از ۴۱ میلیارد دلار گردش مالی ایجاد خواهد کرد.

در پایان سال میلادی، زمان خوبی در دسترس است تا گزارش SmarTech Publishing را مرور کرده و هایلایت‌های سال گذشته را در کنار تحولات بالقوه در ۱۰ سال آینده را مورد بحث قرار دهیم. رشد بسیار قدرتمندی در بازار ساخت افزایشی در انتظار ماست. این رشد جدا از نوع صنعت و کاربردهای تکنولوژیک است. دیگر بسیار آسان شده تا بفهمیم صنایع هوافضا، سلامت و خودروسازی فرزندان حدانشدنی این بازار باقی خواهند ماند و بازار کالای مصرفی و انرژی فرصت بسیار عالی برای این بازار است تا در آینده بر روی آن تمرکز کرد.

بازار ساخت افزایشی در سال ۲۰۱۸

SmarTech Publishing ارزیابی سریعی از سال ۲۰۱۸ داشت و دریافت که این بازار ظاهرا عنصر مهمی از تکاملش را در دست گرفته و به رشد تعادلی رسیده است. تمام بازار در حال حاضر به پیشروی و توسعه بصورت پایدار و بی نقص ادامه می‌دهند و اهداف و راهکارهای مشترکی دارند که تمامی نیازها را پاسخ می‌دهد. این گزارش بصورت مشخص بر روی رشد دو رهبر صنعت، ۳D Systems و Startasys تمرکز کرده است که علی رغم وجود محیط بشدت رقابتی، نتایج مثبتی را از خود بروز می دهند، بخصوص در بخش پلیمر. به عنوان مثال، میتوان رسیدن HP که به این بازار وارد شد و سهم های مهمی از بازار را در اختیار گرفت را مثال زد. ساخت افزایشی پلیمری(Polymeric) به تنهایی به رقم ۵.۵ میلیارد دلار در سالی که گذشت رسیده است.

گردش مالی بازار جهانی ساخت افزایشی در سال 2018 به 9.3 میلیارد دلار رسید. ایران چطور؟
نمودار تغییرات گردش مالی صنعت ساخت افزایشی در سول سالهای گذشته | عکس از ۳DNatives.com

مطالعات این نهاد آمریکایی به این نتیجه رسیده است که رشد بازار ساخت افزایشی به دو موضوع داغ(trend) بسیار مهم وابسته است. اولی آداپتاسیون استراتژیک این فناوری توسط گروه‌های بین المللی که به دنبال شتابدهی توسعه و ارتقای کاربرد آن هستند، وابسته است. آنها ساخت فرآیندهای جدید و مواد مصرفی را ارتقا و برجسته می‌سازند. دومی ترکیب این فناوری‌های ساخت افزایشی با ابزار ماشینی کنونی و فرآیندهاست. بدین ترتیب توسعه کاربردهای متنوع و پیچیده در هر بخشی امکان پذیر می شود.

شما در خصوص رشد ساخت افزایشی بخصوص در بازار ایران چه فکری می‌کنید؟ چه چشم اندازی را برای این بازار متصور هستید؟ صنعت پرینت سه بعدی(ساخت افزایشی) ایران در انتهای سال میلادی پیش رو چه تغییرات و رشدی را به خود خواهد دید؟

دیدگاه خود را حتما با ما در میان بگذارید.

پ.ن: همچنین شما می‌توانید از طریق این لینک به گزارش کامل این تحقیق دسترسی داشته باشید. پیشنهاد ۳DRooz به ستاد لیزر، فوتونیک، ساخت و مواد پیشرفته این است که جهت همگام سازی و هدفمندی بیشتر صنعت ساخت افزایشی ایران در سال پیش رو، مقدمات دسترسی به این دست تحقیقات کاربردی را برای رهبران صنعت میسر سازد.

اصل مطلب در خصوص گزارش گردش مالی ساخت افزایشی در سال ۲۰۱۸ را می‌توانید در اینجا مطالعه نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
1
سلام.
چطور میتونیم کمکتون کنیم!
Powered by