کمپانی Magic Leap بخش اسکن سه بعدی Dacuda را خرید

یک بار دیگر شرکتی توسط شرکتی بزرگ تر بلعیده شد

Magic Leap، کمپانی خوش نام در حوزه‌ی واقعیت ترکیبی(Mixed reality)، بخش فعال در زمینه‌ی اسکن سه بعدی Dacuda را خرید.

آنها(Magic Leap) با این کار تمرکز بهتری در گسترش فناوری و دستگاه خود خواهند داشت. Dacuda  یک کمپانی سوئیسی است که برای نوآوری‌های فناوری اسکن سه بعدی خود مشهور شده است. این کمپانی سازنده فناوری D Slam 3 و کوچکترین اسکنر سه بعدی دنیا با نام Pocket Scan می‌باشد.

کمپانی Magic Leap هم چند سالی‌ست توجهات رسانه‌ای را بخاطر تکنولوژی واقعیت ترکیبی و مرموز خود جلب کرده است. این کمپانی موفق به جذب ۱.۳ میلیارد دلار سرمایه از ابرکمپانی‌هایی چون گوگل و Alibaba شده است و در حال حاضر تمرکز ویژه‌ای برای ساخت دستگاهی که واقعیت ترکیبی را ارائه می‌کند، دارد. هالولنز مایکروسافت هم دارای شرایط مشابه است. اخیرا عینک واقعیت افزوده‌ی آنها به کمک جراحان آمریکای لاتین آمده تا کاربرد آن را بسنجند. استارتاپ DAQRI نیز مشغول توسعه‌ی اپلیکیشن های پرینت سه بعدی برای دستگاه‌های واقعیت افزوده خود هستند.

در سویی دیگر Dassault Systems  هم  مشغول کار بروی نرم افزار سه بعدی برای دستگاه HTC Vive می‌باشد.

هنوز جزئیاتی در خصوص پیشروی Magic Leap و چگونگی ساز و کار این همکاری مشخص نیست، چرا که این کمپانی در خفا مشغول به توسعه کار خود شده و تا به امروز تنها چند عکس لو رفته از یک نمونه آزمایشی در دسترس است که معلوم نیست، صحت دارد یا خیر.

کمپانی Magic Leap بخش اسکن سه بعدی Dacuda را خرید
دستگاه PocketScan از Dacuda

همچنین دعوت شدگان به استودیوهای Magic Leap موظف به امضای قراردادهای سخت گیرانه‌ی NDA (عدم افشای اطلاعات) هستند.

Dacuda  با توجه به این که تجربه‌هایی در حوزه‌ی اسکن آن هم در مقیاس‌های کوچک دارد باید بتواند اسکن سه بعدی را در دستگاهی پوشیدنی بکار ببرد.

این فناوری قابل توجه است، اما هنوز شمایلی از محصول نهایی مجیک لیپ منتشر نشده است. امید است این همکاری متقابل موجب شتاب بخشی به عرضه‌ی دستگاهی خیره کننده از Magic Leap شود.

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
1
سلام.
چطور میتونیم کمکتون کنیم!
Powered by