معرفی کتاب فناوری چاپگرهای زیستی سه بعدی

کتابی برای علاقه مندان کاربرد پرینت سه بعدی در پزشکی

امروز در ۳DRooz قصد داریم به رشته‌ی تحریر در آمدن اولین کتاب در خصوص فناوری چاپگرهای زیستی سه بعدی را به شما معرفی کنیم. این کتاب در نوع خود، اولین بوده(در کشور) و می‌تواند تاثیر قابل توجهی در پیشبرد اهداف ترویج علم و کاربرد تکنولوژی پرینت سه بعدی در بحث پزشکی داشته باشد.

کتاب فناوری چاپگرهای زیستی سه بعدی (تکنولوژی پرینت سه بعدی زیستی یا bioprinting)به همت مهندس حامد کیوانپور ایرانی، مهندس میدیا خادمی، (از اعضای رسمی آزمایشگاه تحقیقاتی فناوری‌های ساخت افزودنی RLAMT) و مهندس علی نیکو انتشارات جهاد دانشگاهی امیر کبیر به چاپ رسیده و از هم اکنون در دسترس می باشد.
چندین و چند بحث مفید و کاربردی در این کتاب مورد بررسی قرار گرفته‌اند. خوانندگان گرامی، در این کتاب با موارد زیر آشنا خواهید شد:
۱- تعاریف و مفاهیم اولیه ساخت افزودنی شامل دسته بندی فرآیندها و طراحی برای ساخت افزودنی(DfAM یا Design for Additive Manufacturing)
۲- انواع فناوری بیوپرینت
۳- انواع کاربردهای تکنولوژی پرینت سه بعدی و بیوپرینت در حوزه پزشکی و مهندسی بافت
۴- انواع بیو مواد و مواد زیست سازگار موجود و خواص و نحوه کشت سلول و الزامات مربوطه
۵- شناخت بازار پرینترهای سه بعدی در حوزه پزشکی؛ شامل بررسی شرکت‌های فعال،ارزیابی خرید پرینتر سه بعدی با کاربرد پزشکی و ارزیابی ساخت انواع بیوپرینتر
و چندین موضوع دیگر، که پشنهاد می‌کنیم با خرید آن، می‌توانید در جریان ریز جزئیات آن باشید.

وبسایت ۳DRooz فرصت را مغتنم شمرده و در راستای ترفیع و ترویج دستاورد افراد و نهادهای ایرانی در زمینه تکنولوژی ساخت افزودنی(پرینت سه بعدی)، مراتب تبریک خود را به مولفان و تمامی دست اندرکاران دخیل در این کتاب ابراز نماید. آزمایشگاه تحقیقاتی فناوری‌های ساخت افزودنی (RLAMT) نیز مراتب تبریک خود را به کل جامعه‌ی فعالان ساخت افزودنی عرض می‌نماید.
امیدواریم این اثر علمی ارزشمند راهگشای علاقه مندان و متخصصان حوزه توانبخشی و سلامت قرار گیرد و راهنمایی کاربردی، مفید و عملیاتی برای تمامی علاقه مندانی باشد که در جهت بکارگیری پرینت سه بعدی زیستی قدم برمی‌دارند. جهت دریافت اطلاعات برای دریافت کتاب می‌توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

6 نظرات
 1. محمد امین استبرقی می گوید

  سلام من این کتاب کتاب فناوری چاپگرهای زیستی سه بعدی | کیوانپور ایرانی – خادمی – نیکو رو میخوم خرید انلاین نداره .من از کجا بخرم این کتاب رو؟؟؟؟

 2. احمد مختاری می گوید

  با سلام خدمت شما. لطفا ایمیل خود را بررسی نمایید. یک ایمیل از طرف ۳DRooz به شما ارسال شده است.

 3. امیر می گوید

  سلام من هم این کتاب رو میخوام .چه موقع به دستم میرسه؟؟ چون عجله دارم

  1. احمد مختاری می گوید

   سلام. لطفا شماره تماس خود را اعلام نمایید. یک ایمیل به آدرس شما از طرف ما به شما ارسال شد.

 4. محسن می گوید

  با سلام لطفا جهت خرید کتاب راهنمایی کنید

  1. احمد مختاری می گوید

   سلام. به این آیدی در تلگرام پیام دهید.
   t.me/m_e_hki

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
1
سلام.
چطور میتونیم کمکتون کنیم!