پرینت سه بعدی پوست انسان توسط دستگاه پرینتر سه بعدی محققانی از مادرید

این چاپ سه بعدی پوست واقعی ست

یک پرینتر سه بعدی که می‌تواند پوست انسان را به صورت کاربردی پرینت سه بعدی نماید، دستاورد جدیدی است که توسط محققانی از مادرید اسپانیا در دانشگاه UC3m  ارائه شده است.

این تیم برای تجاری سازی پرینتر سه بعدی مورد نظر برای استفاده‌ی عمومی، با کمپانی زیست-مهندسی BioDan Group همکاری کرده است و گفته شده است هدف دیگر از این همکاری، تحقیق برای آزمایش محصولات آرایشی، شیمیایی و دارویی بوده است.

پرینت سه بعدی پوست انسان توسط دستگاه پرینتر سه بعدی محققانی از مادرید
پرینت سه بعدی پوست توسط محققان مادریدی

این دانشگاه مدعی شده «پوست جدید انسانی ساخته شده، یکی از اولین ارگان‌های زنده انسانی ا‌ست که با روش زیستی چاپ شده و برای بازار عرضه هدف‌گذاری شده است.»

شایان ذکر است که یک کمپانی فعال در چاپ سه بعدی زیستی به نام Organovo یک توافقنامه تحقیقاتی با L’Oreal برای چاپ سه بعدی سلول‌های پوستی امضا کرده است. این کمپانی آرایشی-بهداشتی امیداوار است تا از این نوع پوست برای آزمایش محصولاتش استفاده کند. فرآیند مذکور به کاهش استفاده از حیوانات در زمینه آزمایشات کمک شایانی می‌کند. علاوه بر این، تولیدکننده‌ی سوئدی به نام CELLINK نیز پرینتر زیستی خود که ظرفیت چاپ سلول های پوستی را دارد، ساخته است.

محتوای تحقیقات

اعلام جزئیات این زیست پرینتر سه بعدی همزمان با با انتشار تحقیق این تیم در ژورنال آنلاین Biofabrication صورت گرفته است. این تحقیق  عنوان «چاپ سه بعدی زیستی کاربردی پوست انسان: تولید و تحلیل داخلی» را به خود گرفته است. گزارش مذکور از تکنیک‌های حال حاضر چاپ سه بعدی تشکیل شده و یافته‌هایشان با این پرینتر را ارزیابی می‌کند.

جمع بندی موضوع با این نقل قول«چاپ سه بعدی زیستی فناوری مناسب برای ساخت پوست زیست- مهندسی‌شده برای کاربردهای درمانی و صنعتی در راهبردی اتوماسیون شده می‌باشد» منتشر شده است.

این بدین معنی‌ست که فناوری یاد شده می‌تواند کاربردهایی در صنعت آرایشی که مواد تستی توانایی تولید شدن همزمان در یک کمپانی که محصولات آرایشی را تولید می‌کند، داشته باشد.

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
1
سلام.
چطور میتونیم کمکتون کنیم!