پرینت سه بعدی نانوساختارها می‌تواند با سرطان مبارزه کند

پیش بسوی ترکیب پرینت سه بعدی با نانوتکنولوژی

Aether یک استارتاپ واقع در سان فرانسیسکو است که پرینت سه بعدی پزشکی ترکیب شده با هوش مصنوعی ارائه می‌کند. آنها با همکاری (UCL (University College London و Loughborough University راهی جدید برای پرینت سه بعدی فناوری نانو توسعه داده‌اند.

همکاری برای فراگیری پرینت سه بعدی نانوتکنولوژی

Aether معتقد است که پرینت سه بعدی و نانوتکنولوژی دو زمینه‌ای هستند که برای شکل دادن آینده‌ی تحقیقات پزشکی هم‌مقصد شده‌اند. محققانی از دو دانشگاه یاد شده با این استارتاپ برای توسعه یک جوهر حاوی نانوذرات که به عنوان یک ابزار نانوجراحی عمل خواهد کرد، کار خواهند کرد.

نانوتکنولوژی عمل اصلاح و دستکاری ماده اتمی، مولکولی از مقیاس مغناطیسی است که می‌توان از آن در تمامی زمینه‌های علمی بهره جست.

نانوذرات توسعه داده شده برای جوهر زیست پرینت سه بعدی، به طول موج‌های مشخصی واکنش نشان می‌دهد. نتیجتاً، به عرضه‌های مورد هدف نماینده‌ی حملی  و/یا تنزل اطراف(شامل اطراف بیومتریال) اجازه داده می‌شود، در نتیجه به زوال کنترل شده از ماده حاصل می‌گردد. این جوهر هنگام پرینت سه بعدی بیومتریال‌ها و داربست‌هایی که مشخصات بالا را داشته باشند، استفاده می‌گردد.

Ryan Franks، موسس و مدیر عامل Aether می‌گوید:

ترکیب پرینت سه بعدی با نانوتکنولوژی، شروع مرحله‌ای جدید از تحقیق پزشکی است. مشکل اینجاست که استارتاپ‌های جدید در این زمینه بشدت در حال تغییر رفتار به سمت طماعی هستند. آنها اهمیت نمی‌دهند یک ابزار در مبارزه با سرطان چقدر قدرتمند است. این شرکت‌ها به محققان حتی اجازه‌ی آب خوردن بدون در نظر گرفتن منافع عظیم مالی نمی‌دهند.

گستره‌ی عظیمی از کاربردها

با نانو متریال‌های لیزر-فعال، فرصت‌های بسیاری در بحث کاربردها وجود دارد. مانند ژن تراپی، نابودی فوتوترمال سلول‌های سرطانی، ارسال دارو و بازسازی اعصاب.

پرینتر سه بعدی پزشکی Aether که بصورت سفارشی ساخته شده شامل سیستم لیزری است که با طول موج مخصوص هر کاربرد کار می‌کند.

پرینت سه بعدی نانوساختارها می‌تواند با سرطان مبارزه کند
پرینتر سه بعدی نانو پزشکی Aether | عکس از ۳DNatives.com

بخش کلیدی این پروژه؛ طبق گفته‌های Ryan Franks، ساختن یک فرآیند قابل دسترسی و مقرون بصرفه به همراه متریال آن است. Aether تایید کرده که تکنولوژی آنها می‌تواند ۹۸% هزینه پذیرش را کاهش دهد.

مطلب مبارزه با سرطان توسط پرینت سه بعدی نانوساختارها در ۳Dnatives به انتشار رسیده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
1
سلام.
چطور میتونیم کمکتون کنیم!
Powered by