پرینت سه بعدی شکلات با اشکال و طعم‌های جالب

چرا که نه؟ شکلات را هم می‌شود پرینت کرد

آیا تا به حال شکلات هایی که با پرینت سه بعدی ساخته شده‌اند را چشیده‌اید؟ این کار توسط هنرمندی به نام Ryan L Foote انجام شد که تکنولوژی سه بعدی را با تکنیک‌های سنتی شکلات سازی ترکیب کرد.

نتیجه این بود که شکلات هایی با اشکال متنوع بدست آمد. با پرینت سه بعدی قالب‌های غذایی، رایان می‌تواند هندسه‌هایی پیچیده ساخته و طعم‌هایی اصیل به آنها ببخشد. به طوری که شکلات‌هایش آنقدر زیبا هستند که دلتان نمی‌آید آنها را بخورید!

وقتی نگاهی نزدیک‌تر به فرایند شکلات سازی می‌اندازید، به این فکر می‌افتید که پرینت سه بعدی راهش را به آشپزخانه‌ها یافته است. روز به روز به تعداد شکلات سازهایی که به پرینت سه بعدی روی می‌آورند افزوده می‌شود، اکثرا هم از این روش برای طراحی قالب‌هایی که برای ساخت این شیرینی‌های جذاب بکار گرفته می‌شود استفاده می‌شود.

شایان ذکر است که چندین کمپانی هم به سمت توسعه پرینترهای سه بعدی شکلات رفته‌اند. یکی از آنها ۳D Systems است که با دستگاه Cocojet لایه‌ریزی موفق از شکلات مذاب را انجام می‌دهد. با این حال، برای این دستگاه‌ها بازاریابی کمی در بازار انجام شده و بسیاری از تولیدکنندگان در توسعه‌های خود موفق نبودند.

شکلاتی سه بعدی که تکنولوژی و صنعتگری را در هم می‌آمیزد

Ryan L Foote توضیح می‌دهد ک او از پرینت سه بعدی برای ساخت قالب‌هایش بهره می‌برد که سپس کل مواد اولیه را درون آن تزریق می‌کند. با استفاده از تکنولوژی سه بعدی، شکلات شکل پیچیده‌ای به خود می‌گیرد که از طریق راه دیگری این عمل امکاپذیر نیست. او ادامه داد:

در طول چند سال اخیر من در حال بازآفرینی شکلات‌های مغردار برای عصر دیجیتال بودم. اتفاقات جالی در صنعت شکلات سازی افتاده است اما من حس کردم هنوز فاز سنتی کماکان به شکل قدیمی‌اش مانده.

بنابراین او از عطرهای غیرمعمول مانند گیاه‌های استرالیایی و طعم‌های سنتی مانند گل‌هایی از هنگ کنگ را مورد استفاده قرار داد. محوریت الهام گیری این کار بر معماری و طبیعت است که شامل مواد معدنی و فرمولاسیون زمین شناسی می‌باشد. اگر به سایت او نگاهی بیاندازید، می‌توانید شکلات‌هایی با طعم‌های نارگیل نمکی، اوکالیپتوس یا با گاگاچ لوبیای قرمز ببینید.

پرینت سه بعدی شکلات با اشکال و طعم‌های جالب
ظرف ساخته شده با پرینت سه بعدی برای شکلات‌های سه بعدی | عکس از ۳DNatives.com
پرینت سه بعدی شکلات با اشکال و طعم‌های جالب
ماگ ساخته شده با پرینت سه بعدی برای نوشیدن هات چاکلت | عکس از ۳DNatives.com

این هنرمند همچنین میزافزارهای سرامیکی که قالبشان با پرینت سه بعدی ساخته شده را ارائه می‌دهد. می‌توانید فنجانی برای نوشیدن هات چاکلت خود بخرید و در کنار آن یک ظرف مخصوص برای شکلات ویژه خود هم داشته باشید.

نظر شما در خصوص این پروژه چیست؟ می‌توانید اصل خبر پرینت سه بعدی شکلات‌ها را در اینجا بخوانید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
1
سلام.
چطور میتونیم کمکتون کنیم!
Powered by