پرینت سه بعدی زانوی انسان؛ چشم انداز Johnson & Johnson

یکی از مشکلات اصلی انسان امروزی هم در تیررس پرینت سه بعدی‌ست

سال گذشته بود که خبرهایی مبنی بر همکاری چند شرکت دارویی (Johnson & Johnson (J&J  و Carbon را با شرکت HP شنیدیم. حال شنیدن خبر پرینت سه بعدی زانوی انسان را به این لیست باید اضافه کنیم

اکنون این کمپانی ها قصد دارند تا با داشتن برنامه‌ای مشخص بتوانند به ابزاری برای چاپ سه بعدی زیستی ، در راه توسعه‌ی دستگاه‌های پزشکی، دسترسی پیدا کنند.

همکاری اخیر Johnson & Johnson با Aspect Biosystems و تلاش‌های این دو در راستای پرینت سه بعدی زانوی بدن انسان نیز گواهی بر این مدعا بوده است.

در یک منبع خبری در آمریکا به شکل خلاصه ذکر شده که این نهاد به دنبال درمان یکی از رایج‌ترین بیماری‌های زانو در سنین میانسالی و پیری می‌باشد. در این بیماری نوعی غضروف به نام Meniscus که در جذب شوک‌های حرکتی کاربرد دارد نیازمند ترمیم می باشد.

پرینت سه بعدی زانوی انسان؛ چشم انداز Johnson & Johnson
مینیسک زانو

چاپ سه بعدی غضروف مینیسک(meniscous)

این پروژه خاص بواسطه همکاری گروهی  DePuy Synthes Products از J&J و با همراهی خبرگان علم بیوپرینت اجرایی شده و نتیجه آن چنین بوده که  Aspect Biosystems توانسته یک غضروف مصنوعی مینیسک (meniscus) را چاپ کند.

  با توجه به دستاوردهای موجود J&J  امیدوار است تا بتواند جایگزین مناسبی برای روش‌های فعلی درمان پیدا کند.

در روش‌های قبلی با برداشتن کامل و یا نیمی از ساختار غضروف زانو، اقدام به درمان می‌نمودند که باعث عوارض خطرناکی همچون آرتروز زانو می گشتند.

تامر محمد، مدیر عامل Aspect Biosystems می‌گوید:

ما از همکاری با DePuy Synthes بسیار خوشحالیم. این مشارکت باعث برداشتن گام بزرگی در بهره‌گیری از فناوری بیوپرینت سه‌بعدی در جایگزینی بافت‌های غضروفی زانو خواهد بود که قطعا کیفیت زندگی بسیاری از بیماران را ارتقاء خواهد بخشید.

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
1
سلام.
چطور میتونیم کمکتون کنیم!
Powered by