چطور می‌شود با پرینت سه بعدی یک اسلحه واقعی ساخت؟

بخوانید و به آن عمل نکنید

در این مطلب به فناوری پرینت سه بعدی درباره ساخت تفنگ واقعی می پردازیم.

ادعایی که در سال 2013 ابتدا توسط شخصی به نام Cody Wilson مطرح شد و جنجال زیادی در رسانه‌ها بپا کرد. امروزه یک اسلحه با کمک تکنولوژی پرینت سه بعدی به نام Songbird ساخته شده است که از لوله فلزی بهره می‌برد و می‌تواند گلوله های کالیبر 22 و 357 را بدون کوچکترین مشکلی شلیک کند.

پرینت سه بعدی، آن چیزی که همه روزه اخبار جدیدی از آن منتشر می‌‌شود. یکی از این اخبارهای جنجالی و جالب در مورد آن ساخت اسلحه واقعی با پرینت سه بعدی بود. باورتان می ‌شود؟ فرض کنید با این روش اسلحه‌‌ای ساخته شود که از نمونه‌ها و مدل‌های قبل بهتر و بهینه‌تر کار کند.

ساخت اسلحه واقعی با پرینت سه بعدی
ساخت اسلحه واقعی با پرینت سه بعدی

این جنجال زمانی شروع شد که در سال 2013 شخصی به نام Cody Wilson ادعا کرد که می‌‌تواند با کمک پرینت سه بعدی یک اسلحه واقعی بسازد. او حتی فایل‌های اسلحه‌ی ساخته شده خود را به نام Liberator منتشر کرد. او از اینکه توجه رسانه های دنیا را به سمت خود جلب کرده بود بسیار خشنود و خرسند به نظر می‌رسید چرا که پایه گذار فلسفه‌ای هرج و مرج رمزنگاری شده‌ی جدیدی به نام خود بود.

اما رفته رفته علم ساخت اسلحه واقعی با کمک فناوری پرینت سه بعدی به پیشرفت‌های جدیدی رسیده است و سلاحی به نام Songbird ساخته شده است که برای بهبود عملکرد و کارکرد خود از یک لوله فلزی بهره می‌برد. همین استفاده از لوله فلزی در این تفنگ است که آن را از نمونه‌های قبلی جدا می کند چرا که با کمک این مسئله می تواند با داشتن توانایی تکرار پذیری، گلوله های کالیبر 22 و 357 را به راحتی و بدون کوچکترین مشکلی شلیک کند.

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1
سلام.
چطور میتونیم کمکتون کنیم!
Powered by