آیا پرینت سه بعدی استخوان، درمان شکستگی خواهد بود؟

پرینت سه بعدی در درمان شکستگی‌ها کمک زیادی کرده...

در دانشگاه آریزونا، تیمی متشکل از دانشمندان مشغول بر یک فرآیند پرینت سه بعدی برای درمان بهتر شکستگی استخوان هستند. بخصوص برای سانحه‌هایی که در ارتش آمریکا رخ می‌دهد.

دکتر Szivek، مهندس پزشکی و پروفسور جراحی ارتوپدی که مسئول این مطالعه است، اخیرا موفق به دریافت ۲ میلیون دلار حمایت مالی از وزارت دفاع برای شتاب بخشی به تحقیق و ارائه راهی برای درمان سریع استخوان شکسته شده است. در حقیقت، این تحقیق منجر به یافتن و خلق راهی برای پرینت سه بعدی استخوان می‌شود.

آیا پرینت سه بعدی استخوان، درمان شکستگی خواهد بود؟
دکتر John Szivek | Photo credits: Nadia Whitehead / UA College of Medicine – Tucson| توسط ۳Dnatives.com

ساخت افزایشی پزشکی در حال رشد بوده و نمونه‌های کاربرد آن شامل: پرینت سه بعدی ایمپلنت، پرینت سه بعدی بافت انسان یا ساخت سازه‌های کاربردی و لیست طویلی از سایر کاربردهای مفید است. شایان ذکر است که تکنولوژی‌های سه بعدی بسرعت در حال تکامل بوده و درمان‌هایی که برای هر بیمار مناسب‌تر است را ارائه می‌کند. بدین ترتیب بخش پزشکی توانایی توسعه بیشتر را دارد. دکتر Szivel خواهان ترکیب پرینت سه بعدی با سلول‌های بنیادی بزرگسال برای درمان کامل شکستی‌ها می‌باشد.

پروفسور Szivek توضیح می‌دهد:

تصور کنید یک شکستی به حدی شدید رخ دهد که نصف یک استخوان بلند دچار آسیب شود و نتوان آن را به حالت قبل برگرداند – هیچ درمان جراحی برای اطمینان از بهبود این آسیب وجود ندارد. این مشکلی بزرگ برای ارتش است، جایی که انفجارها یا صدمات درگیری‌ها منجر به آسیب شدید به استخوان‌های بزرگ می‌شود.

آیا پرینت سه بعدی استخوان، درمان شکستگی خواهد بود؟
داربست ساخته شده با پرینت سه بعدی که جایگزین استخوان از دست رفته می‌شود | عکس از photo credits: John Szivek / UA College of Medicine – Tucson | توسط ۳Dnatives.com

پوفسور زیوک بدین ترتیب با همکاران کلینیکی در دپارتمان جراحی ارتوپدی آمریکا در طول این فرآیند کار خواهد کرد. این کار برای پرینت سه بعدی داربست‌های بیومتریک است که ظرفیت جایگزینی قسمت‌های استخوان بزرگ که یا شکسته یا از دست رفته را دارد. اینها باید با ذرات کلسیم و سلول‌های بنیادی بزرگسال پر شوند. این دو ترکیب، منجر به بهبود سریع‌تر و رشد استخوان می‌شود. وقتی این ساز و کار در جای خود قرار گرفت، داربست سازی به عنوان یک مدل برای رشد استخوان ایفای نقش خواهد کرد.

برای مطالعه کامل تحقیق پرینت سه بعدی استخوان برای درمان شکستگی‌ها، می‌توانید به این لینک مراجعه کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
1
سلام.
چطور میتونیم کمکتون کنیم!
Powered by