ساخت پرینتر سه بعدی مجهز به ۵ نازل: حاصل همکاری Escher و Titan Robotics

این پرینت پنج بعدی نیست، یک پرینتر سه بعدی 5 نازله است

در سال  2017، Titan Robotics  واقع در کولورادو اسپرینگز و یکی از تولیدکننده‌ های پرینتر سه بعدی در ابعاد بزرگ اعلام کرد: که  از فوریه 2017 پرینتری به نام Cronus در دسترس خواهد بود که امکان پرینت سه بعدی با 5 نازل را دارا می‌باشد.

حال بیایید نگاهی به این پرینتر سه بعدی و پروژه‌ی Escher از شرکت Autodesk بیاندازیم

توجه داشته باشید که پرینت سه بعدی FFF با یک نازل، پروسه زمانبری دارد. بخصوص اگر بخواهید شیئی بزرگتر از یک نمونه‌ی کوچک برج ایفل بسازید.

اگر متدهای چاپ سه‌بعدی(ساخت افزودنی) بخواهند با روش‌های سنتی تولید(ساخت کاهشی) رقابت کنند بی تردید باید به پروسه‌ی خود فاکتور سرعت را نیز بیافزایند.

بنظر می‌رسد پروژه‌ی Escher اتودسک در صدد حل این چالش می باشد.

پرینتر سه بعدی Escher
پرینتر سه بعدی Escher

پروژه‌ی Escher چیست؟

این پروژه یک سامانه‌ی کامپیوتری‌ست که از هدهای چندگانه را برای چاپ یک شی بخصوص بهره می برد. در حال حاضر این تکنولوژی به عنوان یک امکان مضاعف برای نرم‌افزار طراحی تولید اتودسک به نام Netfabb انجام وظیفه می‌کند.

نقطه ی شروع ایده‌ی Escher در یکی از کارگاه‌های عملی Autodesk Pier 9  که در سانفرانسیسکو برگزار می شد، کلید خورد و باعث شد سازندگان، هنرمندان و مهندسان را مانند برنامه‌ی Fab Labs متفق القول سازد.

مشکلات پرینت سه بعدی با چند نازل

با توجه به اظهارات Andreas Bastian، محقق و دانشمند ارشد در اتودسک، مشکل این نوع پرینترها، شتابدهی هد پرینتر برای حرکت نیست، بلکه چالش اساسی ذوب پلاستیک بکار رفته در پرینتر می‌باشد.

چالش بعدی هماهنگ سازی چندین هد موجود در پرینتر برای دستیابی به تولید محصولی یکپارچه می‌باشد.

می‌توان شرایط مساله را به نحوه یادگیری یک ساز موسیقی تشبیه کرد، که دست چپ و راست شما در آنِ واحد قسمت‌های متفاوت را کنترل می‌کند.

اما مساله اینجاست که پرینتر سه‌بعدی Cronus به جای 2 تا، 5 بازو دارد.

مغز متفکری از جنس Raspberry Pi

پرینتر Cronus با بکارگیری پروژه‌ی Escher توانست از پس پرینت شیئی به  ابعاد 77 در 30 در 20 اینچ ، با موفقیت بیرون آید.

در این روش، شاهراه‌های چاپی توسط یک تراشه‌ی Raspberry Pi که به عنوان یک مغز یا “رسانا” برای Cronus کار می‌کند، پردازش شدند.

در این روش به جای اینکه فقط کپی‌های متعدد از یک بخش تهیه شود با عملکرد هدها بصورت مستقل از یکدیگر، همزمان می توان به ظرفیت چاپ یک شیء کامل دسترسی پیدا کرد.

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
1
سلام.
چطور میتونیم کمکتون کنیم!
Powered by