ساخت پرینتر سه بعدی بسیار بزرگ توسط S-Squared 3D Printers برای ساختمان سازی

امسال شاید سال عمران باشد

S-Squared 3D Printers یک شرکت سازنده پرینتر سه بعدی مقیاس بزرگ و ساختمان سازی واقع در نیویورک است.

S-Squared اخیرا یک پتنت برای راهکارشان به نام Autonomous Robotic Construction System یا ARCS فایل کرده‌ است. این پتنت یک پرینتر سه بعدی بسیار بزرگ مخصوص صنعت ساختمان سازی است تا فرآیند خانه سازی را سرعت ببخشد. این شرکت آمریکایی می‌گوید با این کار آنها می‌توانند هزینه و زمان را تا ۷۰% کاهش ببخشند.

ساخت افزایشی در بخش ساختمان هزینه زیادی ایجاد می‌کند؛ پروژه‌های ساخت خانه با پرینت سه بعدی در ۲۴ ساعت، می‌آیند و می‌روند، با این حال همه آنها موفقیت آمیز نیستند. بدین ترتیب اکثر اوقات باید در خصوص پروژه‌های بلندپروازانه احتیاط کرد – راه دور نمی‌رویم و به استارتاپ Cazza Construction رجوع می‌کنیم: استارتاپی که ادعا می‌کند آسمان خراش می‌تواند بسازد اما هنوز از تکنولوژی یا دستگاهشان اطلاعات خاصی به بیرون درج نشده است. لیست سازنده‌های خانه با پرینت سه بعدی در حال رشد است و به نظر می‌رسد SQ3D می‌خواهد راهش را در بازار پیدا کند. این کمپانی آمریکایی در راس مدل‌های مختلف دستگاه‌های FDM رومیزی است. با این پروژه آنها گامی متفاوت برداشتند و با توسعه یک پرینتر سه بعدی بسیار بزرگ برای سازه‌های ساختمانی این کار را نشان دادند.

ساخت پرینتر سه بعدی بسیار بزرگ توسط S-Squared 3D Printers برای ساختمان سازی
پرینتر سه بعدی ساختمان سازی S-Squared | عکس از ۳DNatives.com

این کمپانی می‌گوید:

ماموریت ما ایجاد تحول در صنعت عمرانی برای همیشه است. این تفکرِ “خارج از محدوده” و این نوع راهکار از تاثیرات محیطی کاسته، هزینه‌های اسنانی را قطع کرده و از جان انسان‌ها محافظت می‌کند.

ARCS: یک ماشین بزرگ برای صنعت عمران و ساختمان سازی

پرینتر ARCS قادر است ساختارهایی از ۴۶ متر مربع تا بیش از ۹۲ هزار متر مربع را بسازد. این ابعاد برای این ماشین بسیار تحسین برانگیز است، به قدری که بخواهیم آن را در عمل هم ببینیم. طبق ادعای سازنده، ساختار ساخته شده با پرینت سه بعدی در برابر شدیدترین شرایط آب و هوایی، آتش، رطوبت و طوفان‌ها مقاوم خواهد بود. اطلاعات کمی در خصوص مواد مصرفی بکار رفته ارائه شده است اما آنها قول داده‌اند این قسمت هم هیجان انگیز باشد!

ساخت پرینتر سه بعدی بسیار بزرگ توسط S-Squared 3D Printers برای ساختمان سازی
کار بر روی ARCS به مدت چندین سال ادامه داشت | عکس از ۳DNatives.com

پرینتر ARCS در عرض ۶ ساعت ساخته شده و برای کاستن جراحت‌های مربوط به بخش عمرانی طراحی شده است. S-Squared 3D printers قصد دارد شبکه‌ای با بیش از ۱۰۰ ماشین را بسازد. این تولیدکننده در انتها مدعی شد:

هدف انسان دوستانه‌ی ما ساخت خانه برای مناطق کم بضاعت است. هزینه‌های عمرانی در کشورهای جهان سومی می‌تواند گاهی کم تر از ۱۰۰۰ دلار برای خانه‌ای ۵۰۰ فوت مربعی باشد. این خانه‌ها با توانی برای مقابله با طوفان‌ها، تورنادوها و هر نوع بلای آسمانی ساخته می‌شوند.

یک چیز مشخص است؛ اگر این راهکار شروع به توسعه کند، می‌تواند بازار عمرانی را متحول ساخته و جایگزینی محکم برای روش‌های کنونی باشد. ما در حال حاضر در خصوص تاریخ بازاریابی این دستگاه اطلاعاتی نداریم و هنوز منتظر دستاوردهای اولیه هستیم. اما به محض دریافت اطلاعات بیشتر، شما را در جریان آن خواهیم گذاشت!

مطلب اصلی  پرینتر سه بعدی بسیار بزرگ S-Squared 3D Printers عمرانی را در اینجا بخوانید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
1
سلام.
چطور میتونیم کمکتون کنیم!
Powered by