رویداد: حضور پروفسور بهرخ خوش نویس در دانشگاه علم و صنعت – ۱۰ دی ۱۳۹۷

فرصتی برای دانشجویان برای درک بهتر کاربردهای پرینت سه بعدی مقیاس بزرگ

در تاریخ ۱۰ دی ۱۳۹۷، پروفسور بهرخ خوش نویس در سری رویداد “نشست‌های تخصصی با دانشمندان برجسته جهان” حضور بهم خواهد رساند. این نشست که به صرف سخنرانی ایشان انجام خواهد شد، در داشنگاه علم و صنعت ایران صورت خواهد پذیرفت.

طبق اطلاعات درج شده توسط منابع برگزارکننده، محوریت این سخنرانی در خصوص چاپ سه بعدی و خلاقیت خواهد بود. سخنرانی یاد شده در ساعت ۱۰ صبح آغاز و در ساعت ۱۲:۳۰ ظهر به پایان می‌رسد. محل برگزاری این سخنرانی، آمفی تئاتر ساختمان جدید عمران – ساختمان شماره 2 خواهد بود.

رویداد چاپ سه بعدی و خلاقیت به سخنرانی پروفسور بهرخ خوش نویس
رویداد چاپ سه بعدی و خلاقیت به سخنرانی پروفسور بهرخ خوش نویس

پرفسور بهرخ خوش نویس به عنوان استاد دانشگاه کالیفرنیای جنوبی وظیفه‌ی گسترش علم را برعهده دارد. وی همچنین مخترع روش‌های SLS و Contour Crafting می‌باشد. وی همچنین موسس و پرزیدنت شرکت Contour Crafting بوده و بیش از 100 اختراع را با موفقیت به ثبت رسانیده است.

شهرت وی عمدتاً به دلیل فراهم آوردن راهی کاربردی جهت استقرار تمدن در کره‌ی مریخ می‌باشد. وی که بصورت تخصصی در حوزه پرینت سه بعدی مقیاس بزرگ فعالیت دارد، موفق به ابداع روشی شده که می‌توان به کمک آن سازه‌های ساختمانی قابل سکونت را در عرض مدت زمان بسیار کوتاهی ساخت.

این روش نه تنها یک کانسپت غیرعملیاتی نبوده، بلکه در قیاس با روش سنتی ساخت و ساز ساختمان بسیار بهینه‌تر بوده و منجر به کاهش هزینه، کاهش آلودگی و کاهش آسیب پذیری کارگران مستقر در ساختمان سازی می‌شود.

با کمی کاوش در روش ابداعی او، می‌توان ریشه‌هایی از علم ساختمان سازی ایران باستان را یافت. از آنجایی که ساختمان‌های بسیاری در سرزمین ایران وجود دارد که سالهای سال علی رغم قرار گرفتن در کانون زلزله، همچنان استوار هستند، می‌توان دلیل این استحکام را در نوع سازه‌ها و هندسه منحصربفرد آن یافت. پروفسور خوش نویس معتقد است که بکارگیری هندسه‌های این چنینی منجر به استحکام فوق العاده این سازه‌ها شده و پرینت سه بعدی ساختمان‌ها می‌تواند به دور  از محدودیت‌ها در ایجاد هندسه‌های پیچیده ساختمانی کمک شایانی نماید.

همین دستاورد منجر شد ناسا تلاش وی را مورد حمایت قرار داده و در برنامه زندگی بر مریخ آن را پیاده سازی نماید. مطمئناً روشی که برتری محسوسی نسبت به روش‌های غیرکابردی و کانسپت-گونه داشته باشد، در اولویت بالاتری برای بکارگیری در پروژه‌های بحث برانگیزی مانند زندگی بر مریخ خواهند داشت. به همین منوال، پیش بینی می‌شود یکی از راه‌های ایجاد تمدن در این سیاره، استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی برای ایجاد سازه‌های ساختمانی باشد.

شرکت برای عموم در این رویداد رایگان بوده و علاقه‌مندان می‌توانند در این رویداد به آسانی شرکت نمایند.

برای ثبت نام در این رویداد این فرم را تکمیل نمایید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
1
سلام.
چطور میتونیم کمکتون کنیم!
Powered by