توسعه‌ی فیلامنت پرینتر سه بعدی (پایه چوب) در کلاس مهندسی توسط Advanced BioCarbon 3D

آیا بالاخره مواد مصرفی پرینتر سه بعدی زیست دوست هم تولید می‌شود؟

کمپانی کانادایی بیوپلاستیک Advanced Bio Carbon 3D یا ABC3D توانسته نوعی فیلامنت پایه چوب توسعه دهد تا از آن بتوان به عنوان فیلامنت پرینتر سه بعدی استفاده نمود.

ABC3D که در سال 2016 تاسیس شده، توانست در بین 500 استارتاپ فوق تکنولوژیک – طبق رده بندی Hello Tomorrow که شتاب دهنده‌ی فناوری فرانسوی است – قرار بگیرد. ماموریت ABC3D توسعه‌ی پلاستیک‌های پایدار بدون کربن برای پرینت سه بعدی بوده تا روند وخامت اوضاع محیط زیست را کندتر نماید.

دانشمند محیط زیست ABC3D به نام Kim Klassen توضیح داد:

اگر ما همیشه در حال تجربه کردن رویدادهای وخیم آب و هوایی باشیم، تمام جامعه درگیر آن خواهد شد. بنابراین تغییر اقلیم؛ بالاتر از تمام نگرانی‌های زیست محیطی، از اهمیت خاصی برخوردار است و این همان چیزی است که این کمپانی به دنبال آن بوسیله‌ی توسعه‌ی محصول بوده؛ از طریق ساخت بیوپلاستیک‌های پایدار حاصل شده از منابع تجدیدپذیر.

محصول ما اثر کربنی منفی دارد، بنابراین نه تنها تاثیر بر روی تغییرات اقلیمی کاهش می‌یابد، ما در واقع برای برداشتن گازهای گلخانه‌ای از اتمسفر اقدام می‌کنیم.

بیوپلاستیک‌های گرید مهندسی

اگرچه بیوپلاستیک‌ها در صنعت موجود هستند، هدف نهایی ABC3D ساخت بیوپلاستیک‌های زیست-محیطی پایدار برای کاربردهای مهندسی‌ست. این کمپانی ادعا می‌کند که محصولشان از دیگر بیوپلاستیک‌های ساخته شده توسط منابع تجدیدپذیر برتری داشته و غیراشتعال پذیر و مقاوم در برابر رطوبت است.

شرکت ABC3D سازنده فیلامنت پرینتر سه بعدی پایه چوب در گرید مهندسی | عکس توسط MIDAS Fab Lab/Tracy Connery
شرکت ABC3D سازنده فیلامنت پرینتر سه بعدی پایه چوب در گرید مهندسی | عکس توسط MIDAS Fab Lab/Tracy Connery

کلاسن در خصوص این فرایند گفت:

این فرآیند از شیمی سبز بهره برده و با تراشه‌های چوب که از صنعت مربوطه برداشت می‌شود کار خود را شروع می‌کند. سپس آنها را با یک حلال مخلوط کرده و تحت فازهای گرمایش و سرمایش فشرده شده، رزین تراشه چوب‌ها را استخراج می‌کند. تمام حلال‌های بکار رفته در فرآیند تولید دوباره برای استفاده مجدد مورد بهره برداری قرار می‌گیرند.

این ماده زیستی با کمک ۳۰۰ هزار دلار کمک هزینه بخشیده شده به ABC3D و Selkirk College که توسط یک هسته نوآوری به نام Innovate BC حمایت شود، توسعه داده شده است.

جهت مطالعه مطلب کامل می‌توانید به اینجا مراجعه نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
1
سلام.
چطور میتونیم کمکتون کنیم!
Powered by