فریب اسکنر اثرانگشت Galaxy S10 و دور زدن قفل امنیتی آن به کمک پرینت سه بعدی

امان از دست قفل های بدردنخور قابل باز شدن با پرینت سه بعدی....

در سالهای اخیر، چندین و چند تولیدکننده گوشی هوشمند به سمت تجهیز محصولات خود به سنسورهای اثرانگشت حرکت کردند که می‌توان از آنها نه تنها برای باز کردن قفل گوشی، بلکه به عنوان مثال، برای استفاده در استورهای اپلیکیشن و اپ‌های بانکی استفاده نمود. این کار برای افزایش امنیت کاربر انجام می‌شود، اما یک نفر نشان داده است که شاید دیگر نتوان به این امنیت تکیه کرد. آن فرد مورد نظر توانست با اثر انگشت خود که با کمک پرینت سه بعدی ساخته شده بود، گوشی Samsung Galaxy S10 خود را فریب دهد.

این مورد، یادآور رخدادی است که در آن روزنامه نگار بریتانیایی موفق شد پا را فراتر از سیستم تشخیص چهره‌ی گوشی‌های مختلف بگذارد و با شبیه سازی سر خود با تکنولوژی پرینت سه بعدی پودری(بایندر)، این سیستم‌های امنیتی را دور بزند. حالا، کاربری به نام darkshark از پلتفرم Imgur توانست گوشی(گلکسی اس۱۰) خودش را فریب دهد و نتیجه را به اشتراک بگذارد. این اشتراک گذاری منجر به واکنش‌های بسیاری در فضای مجازی شد. او از پرینتر سه بعدی AnyCubic Photon LCD SLA استفاده کرد که دقت کافی برای پرینت سه بعدی ساختارهای دقیق مانند یک اثر انگشت را دارد.

پس از دو تلاش ناموفق، تلاش سوم موفقیت را با تنها ۱۳ دقیقه زمان پرینت به ارمغان آورد. این پروسه شامل عکس برداری darkshark از اثر انگشت خود بر روی یک شیشه نوشیدنی بود. سپس خروجی در Photoshop پردازش شد و یک مدل سه بعدی با نرم ازار ۳DS Max ساخته شد. این نرم افزار به او اجازه‌ی تبدیل خطوط بر روی عکس به یک مدل سه بعدی داد که در نتیجه قابلیت چاپ سه بعدی آن پدید آمد.

فریب اسکنر اثرانگشت Galaxy S10 و دور زدن قفل امنیتی آن به کمک پرینت سه بعدی
اثرانگشت شبیه سازی و ساخته شده با پرینت سه بعدی SLA

Darkshark در پست خود این نکته را گفت که:

وقتی که من گوشی فردی را بدزدم، معمولاً اثر انگشت آنها بر روی آن وجود دارد. می‌توان کل این فرآیند را در کمتر از ۳ دقیقه انجام دهم و از راه دور عملیات پرینت سه بعدی را شروع کنم. بنابراین کل کار تا زمانی که به پرینتر خود برسم تمام شده است. اکثر اپلیکیشن‌های بانکی تنها نیاز به تایید از طریق اثرانگشت دارند، بنابراین من تمامی اطلاعات شما را خواهم داشت و می‌توانم پول شما را در کمتر از ۱۵ دقیقه خرج کنم، اگر گوشی شما تنها با اثر انگشت محافظت شده باشد.

آیا شما هم فکر می‌کنید پرینت سه بعدی بتواند سنسور Samsung را گول بزند؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.

این مطلب از مرجع ۳Dnatives.com اتخاذ شده است.

۳DRooz را در رسانه‌های اجتماعی هم دنبال کنید

فریب اسکنر اثرانگشت Galaxy S10 و دور زدن قفل امنیتی آن به کمک پرینت سه بعدی   فریب اسکنر اثرانگشت Galaxy S10 و دور زدن قفل امنیتی آن به کمک پرینت سه بعدی   فریب اسکنر اثرانگشت Galaxy S10 و دور زدن قفل امنیتی آن به کمک پرینت سه بعدی   فریب اسکنر اثرانگشت Galaxy S10 و دور زدن قفل امنیتی آن به کمک پرینت سه بعدی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
1
سلام.
چطور میتونیم کمکتون کنیم!
Powered by