فاکتورهای موثر بر هزینه پرینت سه بعدی کدامند؟

هر پرینتی، سه بعدی نیست

پرینت سه بعدی تاکنون توانسته صنایع مختلف را در نوردد؛ اما با این حال هنوز استانداردها و فاکتورهای موثر و مشخصی برای تعیین هزینه پرینت سه بعدی(بخصوص در بحث خدمات) از سوی سازمان خاصی تعیین نشده است.

می‌توان گفت هر شرکت و ارائه دهنده خدمات پرینتر سه بعدی فاکتور و استانداردهای خاصی را مدنظر دارد که در ادامه مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد، بنابراین با ما همراه باشید.

فاکتورهای قیمت گذاری بر روی خدمات پرینت سه بعدی از سوی ارائه دهندگان مختلف

  • مدت زمان گرفتن پرینت از دستگاه پرینتر سه بعدی

قطعا هر چقدر دستگاه بیشتر کار کند، استهلاک آن بیشتر خواهد بود و برق بیشتری مصرف خواهد کرد. پس یکی از این عوامل طول مدت زمان پرینت توسط پرینتر سه بعدی خواهد بود.

  • نیروی انسانی

هر دستگاهی که با فناوری پرینت سه بعدی کار می کند نیازمند نیروی انسانی است و برحسب تعداد آن هزینه بر خواهد بود. کسانی که ابتدا دستگاه را راه اندازی و روشن کند، در حین فعالیت دستگاه باید بر آن نظارت داشته باشد تا کار پرینت به نحو احسن انجام شود و در پایان کار دستگاه هم قطعه ساخته شده را بردارد. همه آنها بر حسب تعدادشان در تعیین بهای تمام شده فعالیتی که انجام می دهند، تاثیر گذار خواهند بود.

  • متریال مصرفی

نوع و مقدار فیلامنت، رزین، پودر یا هر نوع متریال مصرفی که دستگاه با فناوری پرینت سه بعدی کار می کند؛ بر تعیین بهای تمام شده مواد و قطعات ساخته شده تاثیر گذار است. طبیعی است که هرچه قطعه ساخته شده بزرگتر و دقیق‌تر باشد مواد اولیه بیشتری با کیفیت بالاتری مصرف می‌شود و بهای تمام شده قطعات ساخته شده را بالاتر می‌برد. اگر شرکت های ارائه دهنده خدمات فناوری پرینت سه بعدی خودشان تولید کننده مواد اولیه و خام مصرفی باشند، می‌توانند قیمت تمام شده ساخت آنها را برای مشتریان پایین تر بیاورند.

کاری از ۳DRooz

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
1
سلام.
چطور میتونیم کمکتون کنیم!
Powered by