صندلی تاشو TAMU ساخته شده با پرینت سه بعدی در Milan Design Week به نمایش درآمد

با ساخت افزودنی، طراحی محدودیت نمی‌شناسد

Patrick Jouin، طراح فرانسوی؛ اخیراً نمونه‌ی مخلوق خود به نام صندلی TAMU را در نمایشگاه Milan Deisgn Week به نمایش درآورد. این صندلی کاملا تاشدنی است و با تکنولوژی پرینت سه بعدی به شکلی ساخته شده است که حداقل مصالح مصرفی در آن بکار گرفته شده است. طراحی هندسی این صندلی از طبیعت بهره گرفته شده که تنها فناوری‌های ساخت افزودنی قادر به ساخت آن هستند.

با کمک شرکت فرانسوی Dassault Systèmes و پلتفرم ۳Dexperience آنها، این طراح از طراحی مولد(generative) برای این صندلی بهره گرفت و با پرینت سه بعدی آن را ساخت. Patrick Jouin تلاش کرد تا فرآیندهای ارگانیک را از طریق الگوریتم‌های ریاضی بازتولید کند. بنابراین این طبیعت بود که شدیداً الهام بخش واقع شد و Jouin را تحت تاثیر قرار داد. در طبیعت و در طراحی او، هر عنصر به دیگری متصل است تا یک کل منسجم و کاربردی را تشکیل دهد.

صندلی تاشو TAMU ساخته شده با پرینت سه بعدی در Milan Design Week به نمایش درآمد
صندلی تاشو TAMU ساخته شده با پرینت سه بعدی | عکس از ۳DNatives.com

Jouin مخصوصا در مورد این صندلی می‌گوید:

در گذشته، طراحان از “ارگانیک” به عنوان یک استایل الهام می‌پذیرفتند، اما چیزی که کاملا نوین می‌باشد این است که طراحان حالا از خود فرآیند ارگانیک الهام می‌گیرند و اینکه چگونه آن را تقلید کنند. در ساختن، تولید مصالح بیش از نیاز به یک عادت تبدیل شده است. اما با کمک تکنولوژی‌های نوآورانه‌ی دیجیتال، امروزه ما قادر به تولید با بهره‌ی بیشتر و دورریز کمتر هستیم، این در فرآیند طراحی هم اعمال شده است.

Patrick Jouin و آژانس او با تکنولوژی‌های پرینت سه بعدی و کاوش پتانسیل طراحی آن به مدت ۱۵ سال مشغول بوده‌اند. در سال ۲۰۰۴، آنها کلکسیون SOLID خود را معرفی کردند که جزو اولین سری لوازم دکوری(مبلمان) ساخته شده با پرینت سه بعدی بود.

هرچقدر که در تکنولوژی‌های پرینت سه بعدی و ساخت افزودنی پیشرفت و تکامل را تجربه می‌کنیم، ردپایی از طبیعت را نیز شاهد هستیم. آیا این بدین معنی‌ست که ساخت افزودنی بیشترین شباهت را به مهندسی طبیعت دارد؟ طبیعت همیشه یک گام از هوش بشر جلوتر بوده است. نظرات خود را با ما در میان بگذارید

مطلب ساخت صندلی تاشو به کمک تکنولوژی پرینت سه بعدی از وبسایت ۳Dnative.com برگرفته شده است.

۳DRooz را در رسانه‌های اجتماعی هم دنبال کنید

صندلی تاشو TAMU ساخته شده با پرینت سه بعدی در Milan Design Week به نمایش درآمد   صندلی تاشو TAMU ساخته شده با پرینت سه بعدی در Milan Design Week به نمایش درآمد   صندلی تاشو TAMU ساخته شده با پرینت سه بعدی در Milan Design Week به نمایش درآمد   صندلی تاشو TAMU ساخته شده با پرینت سه بعدی در Milan Design Week به نمایش درآمد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
1
سلام.
چطور میتونیم کمکتون کنیم!
Powered by