ورود شرکت آلمانی BASF به عرصه پرینت سه بعدی

BASF هم مواد مصرفی پرینتر سه بعدی می‌سازد

شرکت تولیدکننده مواد شیمیایی BASF آلمان، به عنوان بزرگترین شرکت مواد شیمیایی در تصمیم دارد تا به زودی یک زیرمجموعه تخصصی برای صنعت پرینت سه بعدی تاسیس نماید.

ورود شرکت آلمانی BASF به عرصه پرینت سه بعدی
پرینت سه بعدی با ماده مصرفی شرکت BASF

بر اساس اطلاعاتی که کسب شده است روش‌های جایگزین پرینت سه بعدی GmbH مختص شرکت BASF از اول سپتامبر سال جاری شروع به کار می‌کند. دفتر این کمپانی در هایدلبرگ آلمان و موسسه تحقیقاتی InnovationLab GmbH قرار خواهد داشت.

ورود شرکت آلمانی BASF به عرصه پرینت سه بعدی
شرکت BASF

اهداف صنعتی

BASF چشم انداز فعالیت‌های خود را بر محور کاربردهای صنعتی متمرکز کرده و در این بین صنایعی از قبیل صنایع هوافضا، خودروسازی و مواد مصرفی که اغلب از چاپ سه بعدی بهره می‌برند، در اولویت خواهند بود. همچنین BASF در این راه از کارشناسان خبره خود که قبلا در این مجموعه مشغول به کار بوده اند استفاده می‌کند.

Volker Hammes، مدیر عامل آتی و ارائه دهنده راهکارهای پرینت سه بعدی BASF، در خصوص انگیزه‌های خود در این کسب و کار جدید معتقد است که کاربردهای امروزه چاپ سه بعدی بسیار پویا بوده و هنوز در حال ارتقا است. Hammes اظهار می‌دارد که یک نیاز اجتناب ناپذیر و شگفت به یک سرعت دهنده که دارای ساختار استارت آپ و تیم‌های میان رشته‌ای باشد حس می‌شود. از اینرو فعالیت‌های حوزه پرینت سه بعدی بر یک نقطه مشخص تمرکز داشته و وجود یک کسب و کار اختصاصی از مهم ترین عوامل موفقیت در این عرصه می باشد.

شرکای فعلی در این حوزه

این شرکت آلمانی به منظور پیشرفت سریعتر در این زمینه اعلام کرده است که محققان و کارشناسان آن از نزدیک با دیگر فعالان این صنعت مانند دانشگاه‌ها و مشتریان بالقوه ارتباط برقرار می‌کنند.

یادآوری می‌کنیم که شرکت BASF  صرفا در زمینه تولید مواد مصرفی فعالیت دارد و تا کنون این شرکت در راستای تولید مواد مصرفی پرینترهای سه بعدی برای شرکت‌هایی نظیر HP ،Essentium Materials و Prodways گام‌هایی اساسی برداشته است. به همین دلیل می‌توان پیش بینی کرد که BASF به نوعی با پیشبرد راهکارها و ضمن حفظ تعامل با این کمپانی‌ها، بازار مواد مصرفی تخصصی را تحت تسلط خود درآورده و کنترل کند.

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
1
سلام.
چطور میتونیم کمکتون کنیم!