قبل از شروع یک کسب و کار با پرینتر سه بعدی، این سوالات را از خود بپرسید!

می‌خواهید کسب و کاری خلاقانه راه بیاندازید؟ این مطلب را مهمان ما باشید

یک پرینتر سه بعدی، دستگاهی است که می‌تواند منجر به سودآوری در کسب و کار شما شود؛ از هر نوع و در هر مقیاسی که باشد.

با گسترش استفاده از پرینترهای سه بعدی در صنایع مختلف، سرمایه داران و کارآفرینان زیادی به سمت استفاده از آنها برای افزایش سودآوری در کسب و کار خود می آیند. در این مقاله با مطرح کردن سوالاتی می‌خواهیم ببینیم که آیا واقعا فناوری پرینت سه بعدی برای همه کسب و کارها مفید است یا خیر.

پرینتر سه بعدی رفته رفته مورد استفاده صنایع مختلف شده و جای خود را در میان آنها باز کرده است. سرمایه داران و افراد مختلف با مشاهده روند پیشرفت این دستگاه شاید بخواهند که آن را وارد کسب و کار خود کنند و به سودآوری برسند. اما پرسش‌هایی ممکن است ذهن آنها را درگیر کرده و آنها دچار شک و تردید کند. سوالاتی از این قبیل که آیا فناوری پرینت سه بعدی می‌تواند کسب و کار شان را رونق دهد؟ آیا استفاده از پرینتر سه بعدی می تواند به نفع آنها باشد؟ و بسیاری از سوالات دیگر که می تواند ذهن یک سرمایه گذار و کارآفرین را در مواجهه با این فناوری و دستگاه هایش درگیر کند.

در ادامه تمامی سوالات اساسی و مهم در ارتباط با استفاده از دستگاه های پرینتر سه بعدی را برای شما گردآوری کرده‌ایم که دانستن آنها خالی از لطف نیست

سوالاتی که باید قبل از شروع یک کسب و کار با پرینتر سه بعدی از خود بپرسید!

این سوالات در زیر آمده‌اند. بخوانیدشان و پاسخ را ذهنتان مرور کنید!

۱- آیا تا به حال با دستگاه پرینتر سه بعدی کار کرده‌اید؟

برای شروع کار با دستگاه‌های پرینتر سه بعدی و آشنایی با فناوری پرینت سه بعدی این نخستین و ابتدایی ترین سوال است که باید از خود بپرسید. بسیاری از چالش‌ها و مشکلات شما در این زمینه با پرسیدن این سوال از خود و جواب دادن آن برطرف می‌شود. انتخاب نادرست در خرید پرینتر سه بعدی، ناآگاهی از فاکتورها و مولفه‌های اصلی کارکرد این دستگاه‌ها و عدم اطلاع از نحوه و مکانیزم‌های کارکرد آنها می تواند خسارات جبران ناپذیری به کسب و کار شما وارد کند. پس حتما قبل از خرید به هر صورتی شده با یک پرینتر سه بعدی کار کنید.

قبل از شروع یک کسب و کار با پرینتر سه بعدی، این سوالات را از خود بپرسید!
فارم پرینتر سه بعدی Ultimaker

۲- تا چه میزان با نرم افزارهای دستگاه های پرینتر سه بعدی آشنایی دارید؟

اینکه فکر کنید یک دستگاه پرینتر سه بعدی بخرید و فایل‌های آماده شده از جانب مشتریان را بگیرید و سازه مورد نظرشان با دستگاه پرینت کنید و پول آن را به جیب بزنید، سخت در اشتباهید. شما برای فعالیت در این عرصه باید چیزی از طرح و طراحی سه بعدی بدانید. برای فعالیت در این عرصه حتما باید با نرم افزارهای سه بعدی آشنایی داشته باشید. آشنا بودن و تسلط داشتن بر یک نرم افزار سه بعدی است که شما خواهید فهمید، فایل مدنظرتان چقدر قابلیت پرینت گرفتن دارد؟ چه جزئیاتی دارد؟ چگونه می‌توان کیفیت پرینت و سطح جسم نهایی را افزایش داد؟ ابعاد دقیق سازه چیست؟ آیا پرینتر سه بعدی می‌تواند آن را در یک نوبت پرینت بگیرد یا اینکه آنها را باید به چند قطعه تقسیم کرده و در پایان آنها را سر هم کنید؟

قبل از شروع یک کسب و کار با پرینتر سه بعدی، این سوالات را از خود بپرسید!
کسب و کار پرینتر سه بعدی

و بسیاری از سوالات دیگر. نیازی نیست که بر همه نرم افزارهای سه بعدی تسلط داشته باشید و از یک مهره شطرنج تا موتور یک خودرو را خودتان طراحی کنید؛ بلکه باید حداقل با یک سری از دانستنی‌ها و اطلاعات نرم افزارهای سه بعدی آشنایی داشته باشید و طرز کار با چند نوع از آنها را بدانید. آشنایی با نرم افزارهایی چون Autocad، Solifworks، Rhinoceros، ۳Ds MAX و… می‌تواند شما را در این راه به موفقیت و پیروزی نزدیک‌تر کند.

۳- چقدر از فناوری‌های پرینترهای سه بعدی گوناگون اطلاع دارید؟

پرینت سه بعدی تنها با یک روش انجام نمی شود بلکه تا کنون ۸ مرسوم و بالغ بر ۱۰۰ روش کلی پرینت گرفتن از دستگاه های مختلف پرینتر سه بعدی که هر کدام اصول و متدهای خاص خودشان را دارند؛ شناسایی شده است. روش‌هایی چون FDM، SLA، DLP، SLS و… که هر کدام از این روش‌ها برای سازه‌های خاص و صنایع خاصی کاربرد دارد که شما باید با تمامی آنها آشنایی داشته باشید. فناوری پرینت سه بعدی هر لحظه در حال به روز رسانی و نوآوری است و هر چند وقت یکبار دستگاه پرینتر سه بعدی جدیدی با فناوری نوینی به بازار عرضه می‌شود که شاید دستگاه قبلی تا چند ماه دیگر نتواند کارایی مورد نظر را داشته باشد و نتواند با این سیل جدید ورود فناوری‌های نوین و پیشرفته همراهی کند. بنابراین آگاهی داشتن از فناوری و از دستگاه‌های نوین برای اینکه در این بازار بتوانید با رقبا رقابت کنید و بمانید؛ بسیار حائز اهمیت است.
قبل از شروع یک کسب و کار با پرینتر سه بعدی، این سوالات را از خود بپرسید!
کسب و کار پرینتر سه بعدی

۴- چه عواملی یک سازه‌ی پرینت شده را به تبدیل به پروژه‌ای موفقیت آمیز می‎‌کند؟

با پرسیدن سوالات زیر و دانستن جواب آنها سازه‌های پرینت شده از دستگاه‌های پرینتر سه بعدی تبدیل به پروژه‌ای موفقیت آمیز می‌شود. به فرد دیگری اجازه ندهید به شما توصیه کند که حتما از این روش استفاده کنید شما باید خودتان از روی عقل و منطق تصمیم بگیرید که آیا استفاده فناوری پرینت سه بعدی به نفع کسب و کارتان است یا خیر؟ چرا که انجام دادن بعضی از پروژه‌ها با این روش هنوز مقرون به صرفه نیست، از طرفی بعضی از پروژه‌ها حتما باید با این روش و فناوری انجام شود. ساخت سازه‌های دارای ابعاد مهندسی دقیق و پیچیده، ساخت سازه‌های سفارشی شده و پرهزینه در قطعات، مونتاژ یکپارچه و بازطراحی مهندسی جزء پروژه‌هایی هستند که با استفاده از دستگاه‌های پرینتر سه بعدی بهتر و دقیق‌تر انجام می‌شوند و از نظر اقتصادی به نفع مشتریان و کسب و کارشان است.

حال باهم این سوالات را مرور می‌کنیم:

چرا پرینت یک سازه با استفاده از دستگاه های پرینتر سه بعدی نسبت به روش های سنتی از نظر اقتصادی برای شما مقرون به صرفه است؟

  • بهای تمام شده هر مدل پرینت شده با این دستگاه ها چقدر است؟
  • در هر نوبت پرینت سه بعدی چه میزان مواد خام و مصرفی در دسترس است؟
  • زمان و تعدادی که طول می‌کشد هر قطعه از سازه‌ی مورد نظر در این دستگاه‌ها پرینت شود، چقدر است؟
  • چه کیفیتی را برای پرینت گرفتن با این روش مد نظر دارید؟
  • تعداد دفعات شکست خوردن با این روش چقدر است؟
  • نحوه مواجهه شما با مشکلات احتمالی چگونه است؟
  • استهلاک دستگاه پرینتر سه بعدی شما چقدر خواهد بود؟
  • کدام ماده مصرفی و چه نوع فناوری‌ای در این زمینه برای شما از نظر اقتصادی مقرون به صرفه‌تر است؟

اگر فکر می‌کنید نکته‌ای یا بحثی از قلم افتاده، حتما با ما آن را به اشتراک بگذارید!

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
1
سلام.
چطور میتونیم کمکتون کنیم!
Powered by