ساخت موتور Subaru با بهره گیری از پرینت سه بعدی

ساخت موتور آنقدرها هم آسان نیست مگر پرینت سه بعدی در کار باشد

پرینت سه بعدی  این بار پا به دنیای طراحی و ساخت موتور خودرو گذاشته و همگان را شگفت زده کرده است.

اخیرا شرکت خودروسازی Subaru اعلام کرده است که توانسته یک موتور محرک به نام Subaru Impreza Boxer را به کمک فناوری پرینت سه بعدی بسازد.

ویدئوی ساخت آن را Eric Harrell یکی از اعضای طراحان و سازندگان این شرکت خودروسازی در یوتیوب منتشر کرده است.

ساخت موتور Subaru با بهره گیری از تکنولوژی پرینت سه بعدی

پرینت سه بعدی اکنون وارد صنعت خودروسازی شده است و این برای طرفداران و دنبال کنندگان این فناوری خبری عجیب و شگفت انگیز است. اخیرا طراحان و سازندگان شرکت خودروسازی Subaru موفق شده‌اند که مدلی از موتور محرک به نام Subaru Impreza Boxer را با کمک این فناوری بسازند.

فایل سه بعدی موتور SUBARU
اجزاری موتور Subaru

در این ویدیو Harrell بعضی از پوشش‌های آن را برداشته تا مخاطبان نحوه ی کارکرد صحیح پیستون های آن را مشاهده کنند. البته این مدل موتور داخلی قابلیت حرکت احتراقی را ندارد ولی توسط یک موتور کوچک الکتریکی کار می‌کند.

جزئیات ساخت موتور Subaru به کمک فناوری پرینت سه بعدی

یکی از اعضای طراحان و سازندگان ساخت یکی از مدل های موتور Subaru درباره نحوه ساخت آن توسط فناوری پرینت سه بعدی می گوید:

ابتدا به صورت دستی و دقیق بخش‌های مختلف موتور اصلی را اندازه گیری کردیم. سپس به کمک نرم افزار Solidworks آن را مدل سازی و شبیه سازی کردیم. البته امکان گذاشتن فایل های اصلی از این مدل طراحی و ساخته شده در اینجا وجود ندارد اما برخی از فایل های قابل چاپ آن را برای علاقمندان و دانشجویان در وبسایت Thingiverse قرار داده شده است. فایل های سه بعدی قرار داده شده در وبسایت ذکر شده را با یک دستگاه پرینتر سه بعدی مدل Pursa i3 RepRap با تراکم 20 تا 40 درصد و دقت 200 میکرون ساخته‌ایم که برای دانشجویان رشته ی مهندسی مکانیک بسیار عالی نحوه عملکرد موتورهای محرک و نحوه ساخت و طراحی آن با کمک فناوری پرینت سه بعدی را به صورت تصویری آموزش می‌دهد.
فایل سه بعدی موتور SUBARU
فایل سه بعدی موتور SUBARU

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1
سلام.
چطور میتونیم کمکتون کنیم!
Powered by