ساخت اولین قلب مصنوعی با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی

فقط کمی مانده تا پرینت سه بعدی خود انسان!

محققان کمپانی  ETH زوریخ توانستند یک قلب مصنوعی سیلیکونی را با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی بسازند.

مهمترین دستاورد این گروه سوئیسی، دستیابی به یک ساختار سیلیکونی برای“اولین قلب مصنوعی” است. قلبی کاملا مصنوعی.

 

ساخت اولین قلب مصنوعی با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی
ساخت اولین قلب مصنوعی با پرینت سه بعدی

این طرح توسط یک دانشجوی دکترا به نام Nicholas Cohrs و Wendelin Stark پروفسور مهندسی مواد کاربردی در لابراتوار مواد مصرفی کاربردی اجرا گردید.

با تولید این قلب، ساختار آن توسط گروه پشتیبانی از این محصول در ETH زوریخ ارزیابی گردید.

ساخت اولین قلب مصنوعی با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی
پرینتر سه بعدی سازنده قلب مصنوعی

نتایج این تحقیق درArtificial Organs  نیز منتشر شد.

تولیدکنندگان قلب مصنوعی

قلب مصنوعی با استفاده از یک پرینتر سه بعدی و با تکنیک lost-waxing که در ساخت مجسمه‌های اسکار امسال به کار رفته بود تولید شد. از چاپ سه بعدی در ساخت قالب‌های پیچیده و اجزا سیلیکونی نیز بهره می‌گیرند.

 

Cohrs می‌گوید: قلب یک مونوبلوک سیلیکونی که ساختاری داخلی و پیچیده دارد. وزن آن معادل ۳۹۰ گرم و حجمی برابر با ۶۷۹ سانتی متر مکعب دارد.

این تیم متوجه شد که مواد سیلیکونی حداکثر می‌تواند تا ۳۰۰۰ ضربان را تحمل کند که عمر مفید آن در این شرایط کمتر از یک ساعت است.

 Cohrs در ادامه می گوید:

به زبان ساده‌ این کار آزمایش امکان پذیری بود.

هدف ما تولید یک عضو یا قلبی آماده برای جایگذاری نبود، بلکه راهکاری برای اندیشه‌ای نوین به منظور توسعه‌ تولید قلب‌های مصنوعی تلقی می‌شد.

Anastasios Petrou نیز یک دانشجوی دکترا است که در مقام عضوی از گروه ارتقا محصول زوریخ معتقد است این سیستم یکی از بهترینها در جهان است.

قلب زوریخ

قلب مصنوعی سیلیکونی بخشی از پروژه‌ قلب دپارتمان پزشکی زوریخ است که ۲۰ تیم تحقیقاتی را از برلین و زوریخ گرد هم آورده است.

اعضای تیم در تشریح عملکرد خود افزودند که انگیزه‌ پروژه، توسعه‌ راهکار بهتری برای تولید اعضای پیوندی مانند قلب مصنوعی است.

محققان مدعی هستند پمپ‌های قلب مصنوعی به اندازه‌ کافی سودمند نبوده و از فاکتورهای فیزیولوژیکی مانند تولید پالس بی بهره‌اند.

Cohrs در این زمینه می‌گوید: هدف غایی، توسعه‌ خط تولید قلب مصنوعی ‌است که تقریبا هم اندازه‌ قلب بیمار است و از لحاظ شکل ظاهری و نوع عملکرد و مکانیسم نیز مانند قلب واقعی است.

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
1
سلام.
چطور میتونیم کمکتون کنیم!
Powered by