ساخت اولین ابرماشین به روش پرینت سه بعدی توسط OMNI3D

دنیا به سرعت در حال بهره گیری از پرینت سه بعدی است. به سرعت یک ابرماشین

پرینت سه بعدی این بار توسط تولیدکننده‌ی ابرماشین در لهستان به نام Arrinera Automative به کار گرفته شده تا با کمک پرینترهای سه بعدی مقیاس بزرگ شرکت OMNI3D  به تولید قطعات خودرو بپردازد.

این عمل به طور کامل در لهستان انجام می شود چرا که این  کمپانی (OMNI3D) هم در لهستان قرار دارد و وظیفه ی آن  تولید قطعات ابرماشین Hussarya است.

ساخت اولین ابرماشین به روش پرینت سه بعدی توسط OMNI3D
قطعات ابرماشین ساخته شده با پرینت سه بعدی

پرینت سه بعدی و پروتوتایپ سازی در کمتر از ۱۲ ساعت

مدل ابرماشین  Arrinera Hussarya  فاز پروتوتایپ اولیه به مدل استاندارد جاده‌ای GT3، طراحی و تکرار فرآیندها را  در 8 سال طی کرد. همچنین بحث آیرودینامیک این محصول با کمک دانشگاه تکنولوژی ورشو توسعه یافت که این دانشگاه در نوع خود یکی از بزرگترین مراکز تحقیقاتی در اروپای مرکزی است. البته بخش عمده تولید بیشتر در لهستان انجام شد. اگر بخواهیم توضیح مختصری در رابطه با این دستگاه ساخت افزودنی بدهیم باید بگوییم که پرینتر سه بعدی اختصاصی OMNI3D با نام Factory 2.0  داری حداکثر حجم ساخت 500 در 500 در 500 میلی متر است و  از روش FFF یا ساخت رشته های ریخته گری بهره می‌برد تا قطعات بزرگ پلاستیکی از جنس ABS، ASA، PET-G و HIPS را بسازد.

ساخت افزودنی به عنوان یک سرویس

شرکت Arrinera اما از سرویس فضای چاپ OMNI3D برای پروژه‌اش تنها به مدت 1 سال استفاده کرد. فضای چاپ (Print room) به کمپانی‌ها اجازه می‌دهد تا قبل از خرید پرینتر سه بعدی Factory 2.0  عملکرد OMNI3D را برای پیمانکاری بسنجند.

تمام شرکت‌های فعال در پرینت سه بعدی باور ندارند که این فناوری در صنعت خودرو سازی به ویژه برای ابرماشین‌ها بتواند نقشی داشته باشد. اما با وجود این روز به روز، شمار کمپانی‌هایی که در حال بکارگیری این کاربردهای عملیاتی هستند، رو به افزایش است. یکی این کمپانی‌ها SLM Solutions است که  از چاپ سه بعدی برای مدل‌های تایر استفاده کرده و دستاوردهای خود را در همایش لاتسیک فرانکفورت به نمایش گذاشتند.

تیم سازنده ابرماشین ساخته شده با پرینت سه بعدی
تیم سازنده ابرماشین ساخته شده با پرینت سه بعدی

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
1
سلام.
چطور میتونیم کمکتون کنیم!
Powered by