رونمایی از پرینتر سه بعدی بزرگ و سریع Galatea

یک پرینتر سه بعدی غول آسای دیگر

در حالی که Sylvain Chariot دو سال پیش استارتاپ خود را تاسیس کرد، کسی انتظار درج شدن خبری با مضمون ساخته شدن پرینتر سه بعدی بزرگ و سریع Galatea 1.0 را نداشت.

رونمایی از پرینتر سه بعدی بزرگ و سریع Galatea
موسس برند پرینتر سه بعدی بزرگ و سریع Galatea

رهبر این استارتاپ سیلوین با ساخت این پرینتر سه بعدی سریع و بزرگ حالا رقیبی قدرتمند برای استارتاپ اسرائیلی Massivit که اخیرا بودجه خوبی از Stratasys دریافت کرده است؛ شده است.

معرفی رهبر استارتاپ سازنده پرینتر سه بعدی بزرگ و سریع Galatea

سیلوین فارغ التحصیل مدرسه درجه یک ENSAM در فرانسه است. او پس از فارغ التحصیلی برای مدیریت مراکز تولیدی بزرگ به جمهوری چک رفت و از آنجا رهسپار کشورهای آسیای جنوب شرقی شد که در آنجا هم تیم‌هایی با بیش از ۱۰۰۰ کارگر را رهبری و مدیریت می‌کرد.

رونمایی از پرینتر سه بعدی بزرگ و سریع Galatea
سازه ی ساخته شده با پرینتر سه بعدی Galatea – نمای نزدیک

در طول گذران زندگی و فعالیت در کشورهای جهان سوم و با درآمد کم آسیای جنوب شرقی به این نتیجه رسید که فناوری تا چه حد می‌تواند زندگی مردمان این کشور را تحت تاثیر قرار دهد و بهبود بخشد. بنابراین تصمیم گرفت تا دوباره به کشورش یعنی فرانسه برگردد تا با فراگیری علوم و فناوری‌های جدید تبدیل به یک رهبر و مدیری بزرگ در زمینه کارآفرینی شود. زمان بازگشت او به کشورش مصادف با همه گیر شدن و سر و صدا راه انداختن فناوری پرینت سه بعدی و دستگاه های پرینتر سه بعدی شده بود. با پیشروی این جنبش سیلیون هم به آن پیوست تا از ظرفیت‌های این فناوری جدید به نفع خود و کشورش استفاده کند. در سال ۲۰۱۲ بود که او استارتاپ خود برای ساخت پرینتر سه بعدی غول پیکر Galatea را آغاز کرد.

رونمایی از پرینتر سه بعدی بزرگ و سریع Galatea
بازوی رباتیک پرینتر سه بعدی بزرگ و سریع Galatea

معرفی دستگاه پرینتر سه بعدی بزرگ و سریع Galatea

پرینتر سه بعدی Galatea 1.0 پس از ۴ سال تحقیق و توسعه سیلوین در زمینه فناوری پرینت سه بعدی و دو سال از تاسیس استارتاپ او اکنون به جایی رسیده است که با بزرگترین شرکت‌های سازنده این دستگاه ها مقایسه می‌شود. این دستگاه قادر است اشیائی در ابعاد ۲ متر در ۱.۲ متر در ۱.۵ متر بسازد. سرعت پرینت آن ۳۹ سانتی متر بر ساعت و دقت آن ۱ میلی متر است. در مقایسه با پرینتر سه بعدی Massivit که می‌تواند اشیائی در ابعاد ۱.۵ متر در ۱.۲ متر در ۱.۸ متر با سرعت ۳۵ سانتی متر بر ساعت و با دقتی بین ۱ تا ۱.۵ میلی متر در راستای محور Z بسازد؛ بسیار عملکرد بهتری را دارد.

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
1
سلام.
چطور میتونیم کمکتون کنیم!