معرفی تکنولوژی و متریال پرینت سه بعدی سرامیک توسط Canon

Canon مگر دوربین نمی‌ساخت؟

پس از مدت‌ها گمانه زنی و نشت اطلاعات در خصوص مدل مفهومی جدید در صنعت پرینت سه بعدی، کمپانی Canon که برای دوربین و چاپ دیجیتالش شهرت جهانی دارد، توسعه تکنولوژی و متریال  پرینت سه بعدی را رسانه‌ای کرد.

این رونمایی از Canon که هنوز رنگ و بوی معرفی یک محصول را نگرفته و در حد یک تکنولوژی پرینت سه بعدی سرامیک است، در طول معرفی چندی از متریال‌های اختصاصی که برای استفاده با تکنولوژی SLM ساخته شده‌اند، همراه بود.

معرفی تکنولوژی و متریال پرینت سه بعدی سرامیک توسط Canon
قطعه ساخته شده سرامیکی با پرینتر سه بعدی Canon

طیق اعلام رسمی این شرکت در خصوص متریال یاد شده:

گروه شرکت‌های Canon، شامل Canon Inc و Canon Machinery در حال بازبینی کاربردهای مربوط به این تکنولوژی در نمونه سازی قطعات برای تجهیزات صنعتی هستند.

با پیشروی به سوی جلو، Canon قصد دارد استفاده از این تکنولوژی را برای زمینه‌هایی مانند پزشکی در طی توسعه متریال های سازگارتر برای دستیابی به گستره بزرگتری از نمونه سازی و متنوع، کوچک و بزرگ گسترش دهد.

Canaon، ۳D Systems و پرینت سه بعدی

برای مدت بیش از ۴ سال، Canon به عنوان فروشنده رسمی پرینترهای سه بعدی ۳D Systems در اروپا شناخته شده است. در همین زمان که همکاری بین این دو امضا شد، این کمپانی دست به ماجراجویی برای جواب به تقاضای مشتری خود از این تکنولوژی زد و یک مدل مفهومی از پرینتر سه بعدی را در Canon EXPO سال ۲۰۱۵ در پاریس معرفی کرد. این محصول با کاربردی عمومی و پذیرای “رزین مرسوم” با “دقت بالا” و “سرعت زیاد” یاد شد. این سیستم تا بحال حداقل به عنوان یک ماشین آزمایشگاهی با چند تست انگشت شمار معرفی شده است.

معرفی تکنولوژی و متریال پرینت سه بعدی سرامیک توسط Canon
قطعه ساخته شده سرامیکی با پرینتر سه بعدی Canon

ساخت سرامیک با دقت بالا

توسعه اخیر این شرکت در متریال‌های سرامیک ساخته شده بصورت چاپ سه بعدی مستقیم از مقر ژاپن Canon نشات گرفته اند.

این دستاورد که برای تطابق با استانداردهای سرامیک های مرسوم وارد بازار می شود(مانند مقاومت دما و خوردگی، عایق بودن بالا) Canon خواص آن را با آنهایی که در فرایند قالب ریزی تزریقی ساخته می‌شوند مقایسه می‌کند. همچنین این دستاورد چالش‌های مربوط به شرینکج(Shrinkage) متریال سرامیک مرسوم را که در فرآیند پسا انلینگ/پختن رخ می‌دهد به مبارزه می طلبد.

این شرکت به وضوح معتقد است:

بسیاری از متریال‌های سرامیک موجود برای پرینترهای سه بعدی شامل رزین و قطعات ساخته شده با این مواد ممکن است تا حد ۲۰% شرینک را در طی فرایند پسا انلینگ تجربه کنند.

در قیاس با اینها، متریال سرامیک Canon ظرفیت رسیدن به حداقل شرینکج زیر ۰.۸% را داراست. این دستاورد با یک شی لانه زنبوری دایره‌ای با قطر حدود ۱۹ میلی متر به نمایش درآمده است.

این سرامیک از پایه آلومینا با همکاری SLM ساخته شده و به طرز اسرارآمیزی سازگار با “تکنولوژی نوین ساخت قطعات” می‌باشد.

در سویی دیگر هم XJET بیکار ننشسته است و پرینت سه بعدی پیشرفته سرامیک را با فرآیندی به نام Nano Particle Jetting به بازار آورده است. با این متد می توان کیفیت بسیار بالایی را در ساخت قطعات بدست آورد.

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
1
سلام.
چطور میتونیم کمکتون کنیم!
Powered by