تولید عینک با پرینت سه بعدی برای بازار انبوه توسط Morel و Initial

پرینت سه بعدی و تولید انبوه؟ کمی متناقض نیست؟

برند فرانسوی سازنده عینک؛ Morel و Initial؛ شرکت خدمات پرینت سه بعدی واقع درسیناد، خط تولید عینک ساخته شده به روش چاپ سه بعدی را برای بازار انبوه کلید زدند.

Morel که در سال ۱۸۸۰ در منطقه ژورا فراسنه تاسیس شده، برنده چندین جایزه طراحی عینک و فشن، مانند جایزه V، و جایزه Japan Eyewear شده است. این جوایز برای توید محصولات کاربردی با بهترین طراحی ممکن اعطا می‌شوند.

رئیس Initial،، یوون گالت(Yvon Gallet) گفت:

ما از همکاری با Morel در این زمینه خرسندیم. شرکتی که کاملا درک می‌کند چطور از این تکنولژی برای بهترین نتایج استفاده کرد. این منجر به کسب خروجی بسیار مثبت که به کیفیت عالی منتج شده، شده است.

انقلاب در صنعت عینک سازی

پرینت سه بعدی در حال اضافه کردن یک بعد دیگر به بازار عینک سازی با لنزهای ساخته شده بوسیله چاپ سه بعدی و شیشه‌های سفارشی است.

در بازار سفارشی سازی، Monoqool، شرکت عینک سازی دانمارکی گستره‌ای از عینک‌ها را ارائه می‌دهد. فریم سری Slider آنها در نهایت تعجب تنها ۴ گرم وزن دارد. یک خرده فروش بازار عینک دیگر به نام Your Eyewear، عینک‌های از جنس نایلونی و سرامیکی سفارشی برای مشتریانش به کمک پرینت سه بعدی می‌سازد.

از دیگر فعالان متنوع بازار می‌توان به Hoya Vision که سازنده لنز و قطعات عینک با اصالتی ژاپنی واقع در تایلند نام برد. این برند نیز در در حال حاضر با Materialise  برای وارد کردن عینک‌های ساخته شده با پرینتر سه بعدی از طریق Yuniku به دست مشتریان، فعالیت می‌کند.

اما Morel در حال شنا کردن در خلاف جهت همرده‌های خودش است. آنها از چاپ سه بعدی برای تولید انبوه عینک‌ها استفاده می‌کنند.

تولید عینک با پرینت سه بعدی برای بازار انبوه توسط Morel و Initial
پرینت سه بعدی عینک Morel و Initial

فشن و پرینت سه بعدی برای بازار مصرف کننده

با پیشروی به سمت صنعت ۴.۰، تولید انبوه یکی از موانع برای رد شدن جهت دست یابی به تکنولوژی پرینت سه بعدی است. تولید انبوه با استفاده از پرینت سه بعدی قبلا توسط برندهای ورزشی مانند Adidas و Reebok کاوش شده بودند.

حالا Morel و Initial کاربرد مصرف کننده از چاپ سه بعدی را در صنعت عینک سازی به نمایش می‌گذارند

این عینک‌ها در ۳ مدل با استفاده از پرینت سه بعدی SLS تولید می‌شوند. همچنین تنوع رنگی عینک‌ها به آبی، مشکی و بورگوندی ختم می‌شود. وزن آنها تنها ۱۰ گرم بوده و تمامی مدل‌ها از یک نایلون با بیس پلی آمید و بافتی مخملی تولید می‌شوند. دسته‌های عینک نیز از یک آلیاژ تیتانیوم به نام بتاتیتانیوم که یکی از مرسوم ترین متریال‌ها در ارتودنسی است ساخته می‌شوند

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
1
سلام.
چطور میتونیم کمکتون کنیم!
Powered by