برگزاری یک عروسی با تم پرینت سه بعدی

حتی عروسی را هم با پرینتر سه بعدی می‌توان برگزار کرد

آیا تا به حال برگزاری یک مراسم عروسی که با پرینت سه بعدی ترتیب داده شده است را تصور کرده‌اید؟ این ایده‌ی Erin Winick؛ عروس جوان بود که برای MIT Technology Review کار می‌کند.

او با روی آوردن به تکنولوژی سه بعدی هزینه‌های عروسی خود را بشدت کاهش داد و بیشترین اکسسوری ممکن را در عین حال تولید کرد. از دسته گل گرفته تا دکوراسیون کیک و گل‌های گردنبند ساقدوش‌ها؛ یک عروسی کاملا پرینت شده بصورت سه بعدی!

او که عاشق پرینت سه بعدی است، دو پرینتر سه بعدی رومیزی دارد. وی ترجیح می‌دهد از همانها تا جای ممکن استفاده کند تا اینکه بخواهد مدل‌های جدیدی را بخرد. او می‌گوید:

آیتم‌های ساخته شده با پرینت سه بعدی یک حس خودساختگی را نسبت به آنچه که از بیرون و از مغازه می‌خرم القا می‌کند.

بنابراین برای شروع هماهنگی عروسی‌اش، او بی‌درنگ به دستگاه‌های کوچکش رجوع کرد. نامزد وی هم یک فعال در این زمینه است و بسادگی از این امکانات بهره برد. آنها با هم توانستند سربند Erin، دسته گل، اکسسوری ساقدوش‌ها، تمام شماره‌های میزها، تزئینات کیک و گردنبندهای گلی برای دختران را بسازند.

اگر به لوازم عروس خانم نگاهی بیاندازیم، می‌بینیم که حدود ۲۰۰ گل لاله‌ی آبی که با پرینت سه بعدی ساخته شده و در تاریکی برق می‌زنند وجود دارد. ارین می‌گوید که حدود بیش از ۱۰۰ ساعت به مدت چند ماه عملیات پرینت طول کشید. پس از پرینت لاله‌ها، او آنها را بر روی توپ‌های کوچک پلی استایرنی با استفاده از پین‌ها و چسب گلی قرار داد. او تمام فایل‌ها را از پلتفرم فایل STL معروف یعنی Thingiverse دانلود کرد.

در کل ارین حدود ۷۵ دلار برای دسته گل‌ها خرج کرد؛ وقتی که شما می‌دانید نیازی به صرف صدها دلار برای دسته گل عروس ندارید، چاپ سه بعدی قطعا راهی مناسب است. این کار برای ارین آسانتر هم شد چرا که وی ۲ پرینتر سه بعدی در خانه داشت.

برگزاری یک عروسی با تم پرینت سه بعدی
ساخت تاج عروس با پرینت سه بعدی | عکس از Mark Pariani
برگزاری یک عروسی با تم پرینت سه بعدی
ساخت تزئینات کیک عروسی با پرینت سه بعدی | عکس از Mark Pariani
برگزاری یک عروسی با تم پرینت سه بعدی
عروسی با تم پرینت سه بعدی | عکس از Mark Pariani

یک فایده دیگر تکنولوژی سه بعدی این است: توانایی سفارشی سازی چیزی که می‌خواهی بسازی تا بتوانی سلیقه خودت را هم مستقیماً وارد کار کنی. و البته، این برای یک عروسی بشدت جالب است, مراسمی که همیشه منحصربفرد خواهد بود و نگاه‌ها همواره به آن جلب است.

یک مورد در این خصوص قطعی است؛ پرینت سه بعدی به زیبایی این روز کمک کرده است. مخصوصا برای مراسمی که در آن عروس و داماد در کانون توجهند. عروسی برپا شده با پرینت سه بعدی مثال خوبی از نشان دادن توانایی‌های تکنولوژی‌های سه بعدی امروزی است!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
1
سلام.
چطور میتونیم کمکتون کنیم!
Powered by