معرفی کتاب آموزش کاربردی Mimics برای طراحی سه بعدی بیولوژیک به زبان فارسی (انتشارات شریف کدکم)

کتابی مناسب برای علاقه مندان به حوزه‌ی مهندسی پزشکی

نرم افزار Mimics (یا Materialise Mimics) یک نرم افزار پردازش تصویر برای طراحی سه بعدی و مدل سازی می‌باشد. این نرم افزار برای ساخت مدل‌های سطح سه بعدی از انباشت داده‌های تصویر دو بعدی مورد استفاده قرار می‌گیرد. سپس این مدل‌های سه بعدی برای کاربردهای متنوع سه بعدی قابل بهره برداری می‌باشد. Mimics مخفف عبارت Materialise Interactive Medical Image Control System می‌باشد.

حال امروز قصد داریم کتابی که در زمینه‌ی آموزش کاربردی این نرم افزار برای مدل سازی طرح‌های زیستی گردآوری و تالیف شده را معرفی نماییم.

کتاب آموزش کاربردی Mimics برای مدلسازی بیولوژیک هم اکنون به تالیف مهندسی میدیا خادمی، نیوشا انصاری و ملیکا اسماعیلی نسب از انتشارات شریف کدکم (Sharif CAD CAM)  در دسترس بوده و برای علاقه مندان و محققین این رشته توصیه می‌شود.

کتابی که از آن حرف می‌زنیم، آموزش جامع و تخصصی از یک نرم افزار تخصصی طراحی در حوزه‌ی مهندسی می‌باشد. نرم افزار Mimics در زمینه‌ی پزشکی برای ارتقا سطح دانش علمی و اجرای بهینه‌تر نظریه‌های جراحی کاربرد داشته، به همین دلیل آموزش این نرم افزار توسط محققین و مولفین این حوزه در کشور تالیف گردید.

تالیف کتاب آموزش نرم افزار Mimics علی الخصوص کمک شایانی به جامعه پزشکی کشور با تدبیر مهندسی خواهد نمود. مزیت‌های این کتاب را می‌توان به شرح زیر برشمرد:

  • آموزش گام به گام نرم افزار Mimics
  • تکمیل آموزش در قالب پروژه‌های عملی
  • امکان اجرای برنامه و استفاده از فایل‌های ورودی تصاویر دو بعدی از دستگاه‌های CT Scan و MRI با فرمت DICOM برای طراحی هندسه کامل بیولوژیک بافت‌های مختلف بدن
  • تشریح کامل تمامی ابزارهای نرم افزار در بخش‌های طراحی، بهینه سازی هندسه، تنظیمات لازم با ذکر کاربرد آنها
  • درج فیلم‌های آموزشی بخش‌های مختلف کتاب به جهت فراگیری مطالب
پیش بینی روند جراجی و ساخت مدل‌های پروتز اختصاصی برای بیماران و در نتیجه ساخت هندسه‌ی طراحی شده به کمک پرینترهای سه بعدی، از آموختن نرم افزار تخصصی Mimics حاصل می‌شود. همچنین شرکت‌های توسعه دهنده سیستم‌های پرینتر سه بعدی به دنبال آنند تا با ساخت پروتزها، دموهای جراحی و هندسه جراحی بیماران، به اهداف استراتژیک خود دست یابند.

شایان ذکر است مهندس میدیا خادمی از اعضای اصلی آزمایشگاه تحقیقاتی فناوری ساخت افزودنی (RLAMT) نیز می‌باشد.

در صورت تمایل به تهیه کتاب می‌توانید با ما تماس بگیرید.

۳DRooz را در رسانه‌های اجتماعی هم دنبال کنید

معرفی کتاب آموزش کاربردی Mimics برای طراحی سه بعدی بیولوژیک به زبان فارسی (انتشارات شریف کدکم)   معرفی کتاب آموزش کاربردی Mimics برای طراحی سه بعدی بیولوژیک به زبان فارسی (انتشارات شریف کدکم)   معرفی کتاب آموزش کاربردی Mimics برای طراحی سه بعدی بیولوژیک به زبان فارسی (انتشارات شریف کدکم)   معرفی کتاب آموزش کاربردی Mimics برای طراحی سه بعدی بیولوژیک به زبان فارسی (انتشارات شریف کدکم)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
1
سلام.
چطور میتونیم کمکتون کنیم!
Powered by