نیروی دریایی آمریکا یک قطعه از جنگنده F-35 را با پرینت سه بعدی ساخت

آن هم با یک پرینتر سه بعدی دم دستی

نیروی دریایی آمریکا یک قطعه از جنگنده F-35 را با پرینت سه بعدی ساخت.

چندی پیش تیمی از اعضای نیروی دریایی آمریکا موفق به ذخیره ۷۰ هزار دلار به کمک پرینت سه بعدی شدند. آنها از ساخت افزایشی برای چاپ سه بعدی یک قطعه کوچک برای یک جنگنده F-35 بهره بردند.

با این کار نه تنها مقداری بودجه ذخیره کردند، بلکه از خیر خریدن یک درب دنده‌ی فرود کامل برای این هواپیما گذشتند.

تا به امروز ارتش آمریکا راهنماها و ساختارهایی برای پرینت سه بعدی قطعات جدید برای وسایل نقلیه زمینی تدارک دیده است. هر قطعه ساخته شده با پرینت سه بعدی به فرآیند تایید MSC سپرده می‌شود. این کار به این دلیل انجام می‌شود که وسایل نقلیه هوائی حساسیت بسیار بیشتری نسبت به دیگر وسایل نقلیه دارند.

نیروی دریایی آمریکا یک قطعه از جنگنده F-35 را با پرینت سه بعدی ساخت
بررسی درب دنده فرود جنگنده F-35 برای پرینت سه بعدی قطعه مورد نظر | عکس از ۳DNatives.com

این یعنی هر قطعه ساخته شده با تکنولوژی پرینت سه بعدی باید خوب ساخته شوند. آنقدر خوب که هیچ خدمه یا خلبانی را به خطر ننداخته و از خوادث احتمالی جلوگیری کند. نیروی دریایی آمریکا قبلا از پرینت سه بعدی برای کاربردهای مختلفی بهره برده بود. یکی از آنها پرینت سه بعدی تجهیزات لازم در محل است. بدین ترتیب آنها در حال آوردن چاپ سه بعدی به خط مقدم خود هستند.

یکی از مقامات مدعی است:

شما نمی‌توانید یک قطعه را جدا از درب دنده فرود که ۷۰ هزار دلار قیمت دارد بخرید. با داشتن ظرفیت چاپ در محل، ما توانستیم این قطعه مورد نظر را با قیمتی به نازلی ۹ سنت جایگزین کنیم.

قطعه ساخته شده با پرینت سه بعدی برای جنگنده پنهانکار F-35

معمولا Pratt با نیروهای CLB-31 در خصوص طراحی و اجرای قطعات پرینت سه بعدی همکاری می‌کند. این دلیلی است که از Pratt توسط مقامات CLB-31 درخواست شد تا یک F-35 زمینگیر شده را دوباره عملیاتی سازند. با این وجود، زمانی که وی به لابراتوار رسید، تیم مذکور از قبل قطعه را با پرینت سه بعدی ساخته بودند، اگرچه مشکلات ابعادی هم داشتند.

این گروه از نرم افزار طراحی Blender بهره برد تا قطعه ساخته شده با چاپ سه بعدی را شکل دهند.. از این نرم افزار معمولا برای ساخت بازی‌ها و جلوه‌های سینمایی استفاده می‌شود. اگرچه ایراداتی به این راهکار هم وارد شد.

نیروی دریایی آمریکا یک قطعه از جنگنده F-35 را با پرینت سه بعدی ساخت
تیم مسئول تعمیر قطعه F-35 | عکس از ۳DNatives.com

پس ار تصحیح اندازه‌ها برای سازگاری دنده‌ی جنگنده F-35، آنها آماده پرینت سه بعدی شدند. این سازه بر روی یک پرینتر سه بعدی با کاربری سرگرمی ساخته شد و از فیلامنت PETG برای ایجاد قدرت و دوام بالا جهت انجام وظیفه‌ی مربوط استفاده شد.

در کل، ساخت افزایشی در حال باز کردن درهای بیشتری در کاربردهای حساس است. شما می‌توانید مطلب ساخت قطعه جنگنده F-35 با پرینت سه بعدی را در وبسایت منبع نیز بخوانید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Open chat
1
سلام.
چطور میتونیم کمکتون کنیم!